Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Referendum 2015

Referendum 2015 - informácie v okrsku Trnavá Hora

Prezident Slovenskej republiky na základe petície občanov prijatej 27.augusta 2014 Rozhodnutím č. 320/2014 Z.z. zo dňa 27. 11. 2014 vyhlásil referendum, ktoré sa vykoná v sobotu  7. 2. 2015 v čase od 07.00 hod. do 22.00 hod.

V referende oprávnení občania rozhodnú o otázkach:

  1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
  2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
  3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Obec Trnavá Hora utvorila jeden okrsok na hlasovanie v referende, miestnosť na hlasovanie je umiestnená v zasadačke Obecného úradu v Trnavej Hore.

Oprávnení občania, ktorí sa zo závažných, najmä  zdravotných dôvodov nebudú môcť dostaviť do miestnosti na hlasovanie, môžu požiadať o prenosnú schránku na hlasovanie a to buď osobne na obecnom úrade, telefonicky na telefónom čísle 045/6775121.

Okrsková komisia na referendum, do ktorej členov komisie delegovali politické strany a petičný výbor pracuje v tomto zložení:

  • Darina Kováčová (predseda komisie), delegovaná za Petičný výbor Aliancia za rodinu
  • Jana Kaštierová (podpredseda komisie), menovaná starostom
  • Marek Harman (člen komisie), delegovaný za politickú stranu Smer - sociálna demokracia,
  • Marcela Kováčová (člen komisie), delegovaná za politickú stranu Kresťanskodemokratické hnutie
  • Denis Poledník (člen komisie), delegovaný za politickú stranu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Organizačným a administratívnym zabezpečením referenda bola poverená Ing. Mária Kollárová.

Ďalšie informácie o referende nájdete na internetovej stránke Ministerstva vnútra SR.


 
English version
ÚvodÚvodná stránka