Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vyzývame obyvateľov obce, aby boli ostražití pri strete s divou zverouVytlačiť
 

Vyzývame obyvateľov obce, aby boli ostražití pri strete s divou zverouVzhľadom k tomu, že v ostatnej dobe sme zaznamenali viacero informácií, že v okrajových častiach obce a dokonca aj vo vnútri obce došlo k stretnutiam s lesnou zverou - diviakom, líškou, ale aj medvedicou s mláďatami, vyzývame občanov k ostražitosti a zachovaniu pokoja pri  takýchto stretnutiach. K týmto stretnutiam dochádza v časti  nad bytovkou na ulici Pod borovicou, pri chodníku popri hornej železničnej trati, medzi hornou Trnavou Horou a Kľačanmi.

So situáciou bol oboznámený Pozemkový a lesný úrad v Žarnovici ako aj príslušné poľovné združenie, ktoré vyjadrilo názor, že stretnutie s líškou a diviakom nie je nebezpečné, čo sa však nedá povedať o stretnutí s medveďom. Pri stretnutí s medveďom sa ho nesnažte vyplašiť krikom, nerobte prudké pohyby, nehádžte do neho akékoľvek predmety a v žiadnom prípade sa k nemu nepribližujte. Platí, že čím bližšie pri medveďovi sa ocitnete, tým je väčšia pravdepodobnosť, že na vás zaútočí. Preto pri strete s ním sa snažte vrátiť sa odkiaľ ste prišli, alebo medveďa z dostatočnej vzdialenosti obísť.

Vyzývame občanov pri takýchto stretnutiach k obozretnosti a odchodu do bezpečia s ohľadom na možnosti a situáciu.

V žiadnom prípade sa k divožijúcim zvieratám nepribližujte, nepokúste sa ich chytať alebo kŕmiť. Prípadné stretnutie s nimi ohláste obecnému úradu.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka