Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Stretnutia a rokovania starostu obce Trnavá Hora v mesiaci apríl 2019Vytlačiť
 

Stretnutia a rokovania starostu obce Trnavá Hora v mesiaci apríl 2019Čas beží míľovými krokmi. Ešte len nedávno boli Vianoce a už bola aj Veľká noc, ktorá bola v tomto roku v apríli.

Apríl je časom, keď končia termíny na predkladanie žiadostí o dotácie, ktorých podala naša obec Trnavá Hora niekoľko. Napríklad o poskytnutie dotácie na výsadbu stromov zlepšujúcich mikroprostredie vo všetkých častiach obce, pripravujeme tiež žiadosť o dotáciu na výmenu všetkých neopravených autobusových zastávok za presklené. Tie súčasné sú pravdupovediac hanbou obce.

V apríli bol obci dodaný špeciálny veľkokapacitný kontajner na zber odpadového dreva, ktoré na rozdiel od minulosti domácnosti nespaľujú, keďže sa za posledných 20 rokov zmenil spôsob vykurovania a dnes sa už prevažne vykuruje plynom a elektrinou. 

Obec Trnavá Hora riešila s  veterinou a poľovným združením nález uhynutého diviaka a dvoch líšok. Našťastie tento úhyn nebol dôsledkom nákazlivých chorôb. Znepokojujúce je však, že bola hlásená návšteva medvedice s medvedíkmi. Upozorňujeme na zvýšenú opatrnosť, pretože stretnutie s nimi je nebezpečné a opatrenia voči zamedzenou ich prístupu do obce prakticky neexistuje.

A ako sa už stalo tradíciou, posledný aprílový deň sa občania a návštevníci obce Trnavá Hora stretli pri tradičnom stavaní „mája“ pred KD Jalná.

Prehľad všetkých stretnutí je v dokumente na stiahnutie: Stretnutia a rokovania starostu obce Trnavá Hora v mesiaci apríl 2019

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka