Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Starosvetská mlatba na Kľačanoch 2019 prilákala návštevníkov až z ďalekej IndieVytlačiť
 

Starosvetská mlatba na Kľačanoch 2019 prilákala návštevníkov až z ďalekej IndieObčianske združenie Kľačianske dvory s podporou Obecného úradu v Trnavej Hore zorganizovalo v sobotu 3.8.2019 už ôsmy ročník Starosvetskej mlatby a remesiel na Kľačanoch.

Aj keď oficiálny začiatok bol o štrnástej hodine, už s hodinovým predstihom sa začali schádzať prví nedočkavci na pľaci „U kováča“- a mali sa veru na čo tešiť.  Tradične najväčší záujem vzbudzovali strojové i ručné mlátenie obilia pomocou historického náradia a techniky a tiež prezentácie remeselníkov. Nechýbala kováčska dielňa, hrnčiar, či tesár.

Okrem vlastnoručného vyskúšania remeselných techník mohli si prítomní zamaškrtiť na množstve koláčov a iných dobrôt pripravených kľačianskymi žienkami. Gastronomickým vrcholom boli  dva druhy guľáša.

Množstvo atrakcií čakalo i na deti, ktoré si okrem tradičných hier mohli vlastnými rukami zhotoviť výrobky pri stolíkoch remeselníkov. Do spevu i do tanca vyhrávala osvedčená hudobná skupina.

Už tradičné podujatie, ktoré v začiatkoch organizovali členovia občianskeho zduženia iba pre svoje vlastné potešenie, oslovuje rok čo rok viac návštevníkov nielen z obce a blízkeho okolia. Medzi tohtoročnými vyše tromi stovkami zúčastnených nechýbali napríklad ani hostia z ďalekej Indie, ktorí vyzdvihli dôležitosť udržiavania tradícií pre každú kultúru.

Vďaka za odvedenú prácu pri príprave a priebehu patrí všetkým členom občianskeho združenia i jeho sympatizantom a obecnému úradu.

Fotogaléria - Starosvetská mlatba na Kľačanoch 2019 prilákala návštevníkov až z ďalekej Indie

spracoval: -JT-


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka