Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Spomienka na 75. výročie SNP pri Pamätníku SNP na KľačanochVytlačiť
 

Spomienka na 75. výročie SNP pri Pamätníku SNP na KľačanochVo štvrtok 29. 8. 2019 prebiehali v Banskej Bystrici centrálne oslavy 75. výročia SNP. Obyvatelia Trnavej Hory si túto udalosť pripomenuli vlastným podujatím pri Pamätníku SNP na Kľačanoch.

V podvečerných hodinách sa ich zišlo viac ako pol stovky a boli zastúpené všetky vekové kategórie - od tých najmenších až po bielovlasých kmeťov. Je teda nádej, že raz aj sté výročie tejto historickej udalosti si bude mať kto pripomenúť.

Po štátnej hymne a privítaní účastníkov sa slova ujala Lenka Ihradská ako reprezentantka obecnej samosprávy. Vo svojom prejave zdôraznila význam SNP pre náš dnešný mierový život. Po nej vystúpil Juraj Valent a pútavo rozpovedal známe i neznáme fakty o Povstaní a jeho dopadoch na osudy ľudí v našich končinách. Opäť dokázal, že sa vždy dá nájsť v archívoch niečo nové, zaujímavé.

Príjemným spestrením na záver podujatia bolo vystúpenie krúžku ľudového tanca pri ZŠ v Trnavej Hore pod vedením Dominiky Valentíkovej.

-JT-


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka