Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Trnavá Hora opäť bodovala v súťaži ZlatyErb.sk 2018Vytlačiť
 

Obec Trnavá Hora opäť bodovala v súťaži ZlatyErb.sk 2018V stredu 14. novembra sa uskutočnil už 15. ročník vyhlásenia výsledkov súťaže samospráv Slovenska ZlatyErb.sk 2018. Tento rok sa do súťaže zapojilo 81 samospráv.

Súťaž ZlatyErb.sk vyhlasuje spoločne O.Z. eSlovensko, Únia miest Slovenska a Združenie informatikov samospráv Slovenska pod záštitou vysokých ústavných činiteľov. Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí.

Aj keď tento rok sme sa umiestnili na 5. mieste v kategórii najlepšia stránka obcí, súhrn za 15 ročníkov nie je pre našu obec vôbec zahanbujúci. Až štyrikrát sme boli absolútnym víťazom kategórie a niekoľkokrát sme sa umiestnili do tretieho miesta.

To, že naša webová stránka žne úspechy aj u odborníkov, je predovšetkým zásluha správcu stránky Miroslava Bahledu. „Dôvodov, prečo sme sa tentokrát umiestnili na piatom mieste, je hneď niekoľko,“ hovorí správca a vymenúva: „Malé obce svojím technickým vybavením nedokážu zabezpečiť všetky požiadavky, ktoré sa hodnotia v súťaži, napríklad ako audio a video záznamy zo zasadnutia obecného zastupiteľstva či komisií.

Taktiež kritériá súťaže sa nemenili takmer od vzniku, zatiaľ čo stránky prechádzajú svojím vývojom. Nehodnotia sa vôbec nové a inovatívne veci, ako napríklad stretnutia starostov či informácie o voľbách.“ Ako správca dodáva, niektoré informácie podľa kritérií súťaže ani nedokážeme na stránke poskytovať, pretože ich obec vôbec nemá. Ide najmä o informačné webové kamery či informácie o ubytovacích a stravovacích kapacitách. „Na budúci rok sa spoločne s vedením obce chystáme zmeniť nielen vzhľad stránky, ale aj štruktúru,“ prezrádza Miroslav.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2018 - Únia miest Slovenska


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka