Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Deň detí na Trnavej Hore 2019Vytlačiť
 

Deň detí na Trnavej Hore 2019Sobota 1. júna 2019 patrila v obci Trnavá Hora už tradične deťom. Pri príležitosti medzinárodného dňa detí Obec Trnavá Hora s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, Zrubu pod Borovicou, Lesou SR o.z. Žarnovica, Komunálnej poisťovňi pripravila pre deti deň plný súťaží a zábavy.

Na deti už tradične čakali stanovištia, kde si mohli otestovať svoju šikovnosť a zabaviť sa. Deti sa mohli čo to naučiť na stanovištiach odborníkov (zdravotných záchranárov, astronómov, či lesných pedagógov). Za absolvovanie stanovíšť čakali na deti drobné darčeky a nanuky. Lákadlom boli nafukovacie a skákacie atrakcie, kúpanie v pene od hasičov, jazda na koňoch či maľovanie na tvár. Úspech zožalo aj predstavenie dog-dancing - tanečné vystúpenie so psíkmi. Veľa zábavy si užili deti s našimi moderátormi z potulného divadla NAtraKY pri ich divadelnom predstavení. Novinkou bol fotokútik s možnosťou tlače originálnych fotografií. Občerstviť sa mohli návštevníci v bufete, ktorý zabezpečila pizzeria Laredo.

Dievčatá z registračného stánku mali už od rána plné ruky práce, keďže detí prišlo až nad naše očakávania. Pri plánovaní podujatia sme počítali s návštevnosťou približne 160 detí. Odhad to nebol zlý, nakoľko detí z Trnavej Hory bolo zaregistrovaných 104, takže sme s akou-takou rezervou počítali. S čím sme ale nepočítali, bolo množstvo detí z okolitých obcí aj miest, ktorých prišlo až 138. Spolu sme zaregistrovali 242 detí. Táto skutočnosť ovplyvnila aj dlhé čakacie doby pri registrácii, pri súťažných stanovištiach, a asi najviac v bufete. Z tohto pohľadu treba povedať, že naši dobrovoľníci na stanovištiach podávali nadľudské výkony, keď sa približne 4 hodiny ani nezastavili. Vyslovujeme im za to veľkú vďaku. Ďakujeme všetkým prispievateľom do diskusie na obecnej stránke, spätná väzba je pre nás dôležitá. Vaše názory a postrehy nám pomôžu podujatie vyhodnotiť a zlepšovať ho do budúcnosti.

Ďakujeme všetkým, ktorí s prípravou a realizáciou podujatia pomáhali a veríme, že ich ten obrovský nával návštevníkov neodradí od budúcej spolupráce. Veríme, že všetkým deťom sa v prvú júnovú sobotu na ihrisku páčilo.

Fotogaléria - Deň detí na Trnavej Hore 2019

Banskobystrický samosprávny kraj, Zrub pod Borovicou, Lesy SR o.z. Žarnovica, Komunálna poisťovňa, a.s., obec Trnavá Hora


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka