Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub dôchodcov - Archív činnosti KD Trnavá Hora 2015

Koncoročné posedenie členov klubu dôchodcov 2015Vytlačiť
 

Koncoročné posedenie členov klubu dôchodcov 2015Predposledný deň uplynulého roku 2015 sa v Kultúrnom dome Jalná uskutočnilo koncoročné posedenie členov Klubu dôchodcov. Zúčastnilo sa ho 60 členov.

Na úvod stretnutia sa prítomným prihovoril predseda klubu Ján Slašťan, aby hostí privítal a zhrnul podujatia, ktoré klub organizoval počas roka 2015. V konečnom hodnotení môžeme skonštatovať, že činnosť klubu bola naozaj bohatá, veď takmer každý mesiac sa uskutočnilo jedno či aj viac podujatí. Na stretnutí sa však nielen bilancovalo, ale predseda klubu zablahoželal aj prítomným jubilantom. Na posilnenie sa podávala chutná večera a koláče, ktoré napiekli členky klubu.

Fotogaléria - Koncoročné posedenie členov klubu dôchodcov 2015


 
 

19. 11. 2015 Návšteva divadelného predstavenia

Dňa 19. novembra 2015 sa členovia Klubu dôchodcov zúčastnili divadelného predstavenia vo Zvolene. V Divadle Jozefa Gregora Tajovského si pozreli predstavene Skrotenie zlej ženy od Williama Shakespeara.

Nesmrteľný príbeh čertice Kataríny a jej krotiteľa Pertucia patrí k najkrajším ľúbostným kroteniam. V hre to iskrí humorom, brilantnými slovnými výmenami a mužsko-ženskými postrehmi na margo lásky. Režisér Stano Slovák priblížil nadčasovú hru súčasnému divákovi aj súčasným hercom skvelým zaradením divákov do hry. Divadlo navštívilo 45 členov klubu dôchodcov, všetci odchádzali s úsmevom a peknými spomienkami.


 

18. 10. 2015 Posedenie dôchodcov pri príležitosti Mesiaca úcty k starším

Posedenie dôchodcov pri príležitosti Mesiaca úcty k staršímOktóber je mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti zorganizovala obec Trnavá Hora v spolupráci s miestnym Klubom dôchodcov v nedeľu 18. októbra podujatie v Kultúrnom dome na Jalnej.

Program otvorili kultúrnym vystúpením naši škôlkari a školáci. Občerstvenie si zobrali na starosť už tradične členky klubu dôchodcov.

Prítomným seniorom sa prihovoril aj starosta obce Pavel Kravec, ktorý vo svojom príhovore, okrem iného, povedal: „Seniorský vek má aj jednu výnimočnú okolnosť, ktoré iné životné etapy nemajú. A tou výnimočnosťou sú životné skúsenosti. Tie sa nedajú ani  naučiť ani nijako inak získať, lebo životné skúsenosti prináša sám život. Sú jedinečné a častokrát získané za neľahkých situácií, a preto sú aj zdrojom poučenia.“ Keďže aj vedenie obce si uvedomuje výnimočnosť seniorského veku, starosta obce sa rozhodol využiť skúsenosti seniorskej generácie, a, ako povedal: „Preto som zriadil Radu seniorov starostu obce, v ktorej majú naši dôchodcovia svoje zastúpenie a ktorú nielen informujem o tom, čo v obci robíme, alebo pripravujeme, ale aj prijímame podnety na riešenie.“


 

5. 9. 2015 Posedenie seniorov pri guláši 2015

Fotogaléria - Posedenie seniorov pri guláši 2015V sobotu 5. septembra sa v Kultúrnom dome na Jalnej uskutočnilo posedenie seniorov pri guláši.

Kultúrny dom v Jalnej prešiel v poslednom období rekonštrukciou interiéru. Ešte pred jeho slávnostným otvorením ho ako prví „otestovali“ miestni dôchodcovia, ktorí sa s letom rozlúčili posedením pri guláši.

Skvelý guláš doplnili dobrým vínkom a chutnými koláčikmi. O dobrú náladu a pohodu sa postaral harmonikár Paľko Hornický. K harmonikárovi sa pridali aj seniori – speváci a sálou kultúrneho domu sa tak niesli tóny ľudových piesní. Septembrové podujatie si nenechalo ujsť 70 členov Klubu dôchodcov.

Fotogaléria - Posedenie seniorov pri guláši 2015


 

21. 8. 2015 Klub dôchodcov: Autobusový zájazd na Hontiansku parádu do Hrušova

Fotogaléria - Autobusový zájazd na Hontiansku parádu do HrušovaV piatok 21. augusta sa uskutočnil zájazd do Hrušova na Hontiansku parádu. Organizátorom zájazdu bol Klub dôchodcov v Trnavej Hore.

Počas zájazdu mohli členovia klubu obdivovať prácu na poli či v domácnostiach, starodávne zvyky v dedinách a nechýbala ani ochutnávka miestnych špecialít v prostredí krásnej prírody. Večer patril dobrej hudbe, spevu a tancu. Na miestnom amfiteátri sa návštevníkom podujatia predstavili domáce kapely, heligonkári a tanečné skupiny. Vrcholom kultúrneho podujatia bolo vystúpenie súboru SĽUK. Zájazdu do Hrušova sa zúčastnilo 40 členov Klubu dôchodcov, ktorí sa domov vrátili až po polnoci.

Fotogaléria - Autobusový zájazd na Hontiansku parádu do Hrušova


 

13. 6. 2015 Juniáles Klubu dôchodcov Trnavá Hora 2015

Fotogaléria - Juniáles Klubu dôchodcov Trnavá Hora 2015V sobotu 13. júna sa uskutočnil už ôsmy ročník Juniálesu, ktorý každoročne usporadúva Klub dôchodcov v Trnavej Hore pre svojich členov.

Tento rok sa podujatia zúčastnilo 80 seniorov, ktorým hral do tanca p. Trokšiar z Ihráča. Opäť nechýbala ani tombola s peknými cenami. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zapojili do organizovania Juniálesu. Budúci ročník podujatia sa uskutoční v susednej obci Hronská Dúbrava.

Fotogaléria - Juniáles Klubu dôchodcov Trnavá Hora 2015


 

19. 5. 2015 Turistický výstup členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora

Fotogaléria - Turistický výstup členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora 2015V piatok 19. mája sa trnavohorskí seniori z Klubu dôchodcov zúčastnili výstupu na zvolenský Pustý hrad. Odmenou im bol výhľad na mesto a príjemné posedenie v priestoroch zrúcaniny.

Výstupu na Pustý hrad, ktorý bol vzhľadom na vysoké teploty pomerne náročný, sa zúčastnilo 12 dôchodcov. I keď vonku boli až 30 stupňové teploty, pobyt v prírode si spríjemnili posedením v tieni stromov. Už teraz majú seniori naplánovanú ďalšiu turistickú trasu - na jeseň chcú zdolať trnavohorskú trasu Budína.

Fotogaléria - Turistický výstup členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora 2015


 

29. 4. 2015 Návšteva Starých hôr a výstavy kvetov

Fotogaléria - Návšteva Starých hôr a výstavy kvetovKoncom apríla členovia Klubu dôchodcov v Trnavej Hore navštívili pútnické miesto Staré Hory a zúčastnili sa aj výstavy kvetov v Banskej Bystrici.

Počas návštevy pútnického miesta v Starých horách sa takmer štyridsiatka seniorov spoločne pomodlila k Panne Márii.

Neskôr sa spoločne presunuli na výstavu kvetov Kvetena 2015, ktorá sa uskutočnila v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici. Seniori na nej obdivovali rozkvitnuté jarné kvety, mladé stromčeky, kry a nádherné staré bonsaje. S výstavou kvetov zároveň prebiehala aj výstava včelárstva a včelích produktov.

Fotogaléria - Návšteva Starých hôr a výstavy kvetov


 

Jarné upratovanie obce a návšteva divadla vo Zvolene

Fotogaléria - Jarné upratovanie obce 2015V sobotu 21. marca sa opäť po roku uskutočnilo tradičné jarné upratovanie obce, ktorého sa zúčastnili aj členovia Klubu dôchodcov Trnava Hora. Dôchodci sa v poobedných hodinách zúčastnili divadelného predstavenia vo Zvolene.

Hrable, motyky, lopaty či metle zobralo do rúk približne 150 obyvateľov obce. V rámci jarného upratovania sa čistilo, zametalo a hrabalo vo všetkých častiach obce. Skupinky obyvateľov sa zišli pri cintoríne, kostole, dome smútku, požiarnej zbrojnici, na ihrisku, železničnej stanici, v areáli základnej školy a upratovacie čaty nechýbali ani v hornej časti obce, na Jalnej a na Kľačanoch. Do celoobecnej akcie sa zapojili aj členovia miestneho Klubu dôchodcov.

Členovia Klubu dôchodcov v Trnavej Hore sa v poobedných hodinách zúčastnili aj na divadelnom predstavení v DJGT vo Zvolene na hre Lekárske tajomstvo od Ray Coonyho. Táto divadelná komédia sa odohráva v zdravotníckom prostredí a nechýbajú tu zápletky  so zámenou osôb a s odhaľovaním tajomstiev. Bol to príjemný večer plný humoru, ktorý bol navyše zavŕšením doobedňajšej brigády na skrášľovaní obce.

Fotogaléria - Jarné upratovanie obce 2015


 

7. 3. 2015 Posedenie seniorov KD pri príležitosti MDŽ 2015

Posedenie seniorov KD v Kultúrnom dome Jalna pri príležitosti MDŽ 2015Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien zorganizoval Klub dôchodcov v Trnavej Hore posedenie svojich členov v sále Kultúrneho domu v Jalnej v sobotu 7. marca 2015.

Seniori sa stretli, aby si spoločne pripomenuli tento sviatok. Privítal ich predseda klubu Ján Slašťan. Ako sám povedal, žiaden muž by nebol tým, čím je, nebyť jeho ženy.

Predseda klubu pri príležitosti medzinárodného sviatku obdaroval všetky prítomné dámy kvetinou. Zároveň prítomných poinformoval o pláne činnosti klubu na rok 2015.

Členovia klubu si spoločne posedeli pri čaji, varenom vínku, sladkých a slaných koláčov.

Fotogaléria - Posedenie seniorov KD v Kultúrnom dome Jalna pri príležitosti MDŽ 2015


 
English version
ÚvodÚvodná stránka