Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub dôchodcov - Archív činnosti KD Trnavá Hora 2012

Činnosť Klubu dôchodcov IV. štvrťrok 2012

Činnosť Klubu dôchodcov IV. štvrťrok 2012V poslednom štvrťroku uplynulého roku mali dôchodcovia naplánované štyri podujatia.

Na zájazd na nákupné trhy do poľskej Jablonky sa vybrali 17. októbra. Na tomto podujatí sa zúčastnilo 43 účastníkov – členovia KD, ale aj ďalší záujemcovia.

Stretnutie občanov obce starších ako 70 rokov sa konalo 24. októbra. Podujatie pripravili spoločne s obcou, pričom zo 105 pozvaných prišlo iba 25 občanov. Toto podujatie, ktoré sa organizuje pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, bolo organizovaná po ročnej prestávke, ale napriek tomu sa nestretla so záujmom v širšom okruhu starších občanov.

V závere roka sa dôchodcovia zúčastnili aj na divadelnom predstavení v DJGT vo Zvolene, kedy si pozreli komédiu S tvojou dcérou nikdy. Podujatia sa zúčastnilo 46 seniorov.

Koncoročné stretnutie členov KD sa uskutočnilo 29. decembra v zasadačke obecného úradu a zúčastnilo sa ho viac ako 70 členov. Stretnutie sa zúčastnil aj starosta obce, Ján Harman. Na stretnutí sa už tradične bilancovalo. Klub dôchodcov v roku 2012 zorganizoval celkom 13 akcií a vypomáhal pri 2 akciách. Ku koncu roku 2012 mal KD celkom 81 členov, z nich 15 oslávilo okrúhle narodeniny.

Fotogaléria - Činnosť Klubu dôchodcov IV. štvrťrok 2012


 

Činnosť Klubu dôchodcov III. štvrťrok 2012

Činnosť Klubu dôchodcov III. štvrťrok 2012Aj tretí štvrťrok 2012 bol pre členov Klubu dôchodcov z pohľadu konania podujatí bohatý. Čas trávili naši seniori aj na rôznych kultúrno-spoločenských podujatiach.

Hneď na začiatku letných prázdnin si výlet urobili aj členovia klubu. Spoločne sa vydali na cestu vlakom do Podhájskej, kde je kúpalisko s liečivou vodou.

V polovici augusta sa takmer päťdesiatka členov klubu stretla pri guláši. Sobotňajšie popoludnie im spríjemňoval aj harmonikár Paľko Hornický a v príjemnej atmosfére sa tak seniori spolu bavili až do neskorých večerných hodín.

Koncom augusta, pri príležitosti 68. výročia SNP, sa členovia klubu stretli pri pamätníku SNP v Kľačanoch. Slávnostný príhovor po štátnej hymne predniesol starosta obce Ján. Harman. Za obec a Klub dôchodcov bol k pamätníku položený spoločný veniec.

Festival vinohradníctva, ľudovej gastronómie, cestovného ruchu a zábavy v obci Sebechleby – to bol cieľ septembrovej cesty trnavohorských seniorov. Súčasťou Oberačky po Sebechlebsky bol jarmok, kde na nich čakalo 32 pivníc, nespočetné množstvo rôznych stánkov s remeselnou výrobou, gurmánskeho osvieženia, ale aj prehliadky Národopisného múzea spojeného s ochutnávkou vín. V ponuke boli i rôzne guláše, kačacie špeciality, syry, pagáče, ťahané štrúdle a výborný domáci burčiak. Popri prehliadke súkromných pivníc mali možnosť sledovať rôzne tanečné či spevácke súbory, pričom vrcholom kultúrneho programu bolo vystúpenie Diabolských huslí a tanečného súboru Čarovné ostrohy.

Fotogaléria Činnosť Klubu dôchodcov III. štvrťrok 2012


 

Činnosť Klubu dôchodcov II. štvrťrok 2012

Činnosť Klubu dôchodcov II. štvrťrok 2012Klub dôchodcov na zájazde na Oravskom hrade a Vlkolínci

Klub dôchodcov si dal do svojho plánu náročný zájazd na jednu z najstarších kultúrnych pamiatok Slovenska - Oravský hrad a pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry - osadu Vlkolínec. Cestou späť sme zaradili oddychovejšiu časť a to zastávka na Starých Horách.
V piatok 18. mája 43 členov Klubu dôchodcov nastúpilo ráno na pripravený autobus a cestou cez Kremnicu a Martin smerovali do Oravského Podzámku so zámerom vystúpiť na Oravský hrad. Jeden z najkrajších hradov na Slovensku sa v najvyššom mieste týči 112 metrov na hladinou rieky Orava. Na hrade sme postupne navštívili hradnú galériu, poľovnícky salón, expozíciu dobového nábytku, rytiersku sálu a kaplnku sv. Michala. Podľa svojich možností sa viac ako polovica účastníkov dostala až na samý vrchol hradu do citadely. Namáhavý výstup umocnil nádherný výhľad do údolia pod hradom. Po viac ako 2,5 hod. sme opúšťali priestoru hradu, síce trošku unavení, ale zato s krásnymi zážitkami. Krátku prestávku v Oravskom Podzámku sme využili na malé občerstvenie.

V odpoludňajších hodinách naša cesta smerovala do Vlkolínca pri Ružomberku. Pomerne namáhavý výstup do osady na úbočí vrchu Sidorovo dal zabrať všetkým, ktorí sem vyšli. Vlkolínec, ktorý je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry, nám umožnil vidieť, ako pomerne vysoko v horách dokázali ľudia žiť, starať sa o pamiatky a zachovať staré dobové domy, zariadenia a pod. Táto pamiatková rezervácia ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Osada je trvalo obývaná. Po prehliadke Vlkolínca nás čakala zhruba 2 km pešia túra naspäť na parkovisko autobusu, tak sme si dopriali oddychu s použitím vlastného občerstvenia.
Asi o 17,00 hod. sme mali poslednú zastávku na Starých Horách, kde si každý pripravil svoj vlastný program a zhruba po 1,5 hod. sme odchádzali domov.
Podľa vyjadrenia účastníkov bol zájazd náročný, ale všetci boli nadmieru spokojní s prežitým dňom.

Činnosť Klubu dôchodcov II. štvrťrok 2012 - JuniálesJuniáles

Jubilejný V. ročník Juniálesu sa uskutočnil 16. júna v Dome kultúry Hronská Dúbrava. Členovia klubu dôchodcov z Trnavej Hory boli privítaní spevom a harmonikou už pred kultúrnym domom.
Predseda Klubu dôchodcov v Hronskej Dúbrave Anton Magula a predseda Klubu dôchodcov v Trnavej Hore Ján Slašťan spoločne privítali hostí a popriali im príjemnú zábavu. Spomienky na mladosť oživila hudba, ktorá postupne roztancovala takmer všetkých členov oboch klubov dôchodcov a na parkete to vyzeralo ako za mladých čias. V programe ani tentoraz nechýbala harmonika. Mária Matúšková prispela do programu vtipnými a často veľmi výstižnými veršami. Domáci seniori pripravili príjemné pohostenie formou chutnej večere sladkými a slanými koláčikmi. Nechýbala ani tradičná tombola, v ktorej boli rôzne praktické a užitočné veci. Pozvanie na toto podujatie prijal aj náš aj starosta Ján Harman.

Fotogaléria - Činnosť Klubu dôchodcov II. štvrťrok 2012


 

Činnosť Klubu dôchodcov I. štvrťrok 2012

Činnosť Klubu dôchodcov I. štvrťrok 2012Návšteva Štátnej opery v Banskej Bystrici

Posledný januárový deň sa členovia Klubu dôchodcov zúčastnili divadelného predstavenia operety Grófka Marica od svetoznámeho autora Emmericha Kálmána. Opereta v troch dejstvách v našich senioroch zanechala silný dojem z výnimočných umeleckých výkonov sólistov Oľgy Hromadovej a Jána Babjaka.

Brigáda v obci

V sobotu 24. marca sa konala tradičná brigáda, ktorá prispieva k čisteniu a skrášľovaniu obce. Členovia Klubu dôchodcov opäť patrili medzi najpočetnejšie skupiny, ktoré sa zúčastňujú úpravy rajónov. Aj v tomto roku naši seniori upratovali a čistili hlavné priestory cesty pred Domom smútku a okolie cintorína, kde sa postarali sa o zostrihanie a upravenie živého plota. Časť dôchodcov upratovala aj pred kostolom a farou, v okolí zastávky na železničnej stanici Trnavá Hora či v priľahlých uliciach. Do sobotňajšieho upratovania sa zapojilo 35 členov klubu.

Spoločenský deň pri príležitosti MDŽ

Začiatkom marca sa trnavohorskí dôchodcovia stretli, aby spoločne oslávili Medzinárodný deň žien. Posedenia na obecnom úrade sa zúčastnilo 55 členov Klubu dôchodcov. Okrem príjemného posedenia obdaroval predseda klubu, Ján Slašťan, pri príležitosti medzinárodného sviatku všetky prítomné dámy kvetinou.

Fotogaléria - Činnosť Klubu dôchodcov I. štvrťrok 2012


 
English version
ÚvodÚvodná stránka