Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub dôchodcov - Archív činnosti KD Trnavá Hora 2010

Činnosť Klubu dôchodcov IV. štvrťrok 2010

Činnosť Klubu dôchodcov IV. štvrťrok 2010Klub dôchodcov naďalej pôsobí v našej obci bohatým spoločenským životom.

Činnosť klubu vychádza z plánu, ktorý, okrem iného, zahŕňal poznávacie zájazdy či kultúrno-spoločenské akcie. V októbri sa až 44 členov zúčastnilo zájazdu na trhy a nákupy do poľskej Jablonky. Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším Klub dôchodcov v spolupráci s obcou pripravil pravidelné stretnutie starších občanov nad 75 rokov. O kultúrny program sa postarali žiaci základnej školy, pod vedením pedagogičky Márie Fungáčovej. Občerstvenie zabezpečili členovia Klubu dôchodcov a finančne celé podujatie podporila obec Trnavá Hora. Členovia Klubu dôchodcov nezabúdajú ani na výročie SNP, kedy si pietnou spomienkou uctia zosnulých pri pamätníku v Kľačanoch. Decembrové predstavenie Dámsky krajčír v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene prilákalo 46 členov klubu. Dôchodcovia už tradične podávajú pomocnú ruku aj pri výrobe zabíjačkových špecialít.

Koncoročné stretnutie dôchodcov v zasadačke obecného úradu otvoril jeho predseda Ján Slašťan. Privítal nielen členov klubu, ale aj starostu obce Jána Harmana s manželkou. Predseda prítomných informoval o akciách, ktoré boli uskutočnené v roku 2010. Nezabudlo sa ani na seniorov, ktorí sa v minulom roku dožili okrúhleho jubilea.

Na konci roku 2009 mal Klub dôchodcov 73 členov, v roku 2010 pribudlo sedem nových. Bohužiaľ, dvaja členovia klub opustili. Ku koncu roku 2010 tak mala organizácia 78 členov. 

Foto vo fotogalérii >>


 

22. 4. 2010 Výlet členov klubu dôchodcov – Topoľčianky, Nitra

Výlet členov klubu dôchodcov – Topoľčianky, NitraKoncom apríla, vo štvrtok 22. apríla, sa členovia Klubu dôchodcov vydali v chladnom ráne na výlet autobusom na výstavu kvetov Gardena v Nitre a na prehliadku zámku v Topoľčiankach. Dôchodcovia si mali možnosť prezrieť stálu expozíciu zameranú na dobový nábytok a bytové doplnky a prejsť sa v jednom z najkrajších parkov na Slovenku. Výlet pokračoval návštevou výstaviska v Nitre, ktoré privítalo členov KD závanom vône jarných kvetov. Dôchodcovia mali možnosť vidieť nielen rôzne druhy kvetov, okrasných kríkov, drevín a ovocných stromčekov, ale aj záhradný nábytok, náradie a záhradné doplnky. Mnohí z nich využili aj možnosť zakúpiť si nejaký ten kvietok alebo drevinu, a tak si všetci mohli vyzdobiť a skrášliť svoju záhradku.

Foto vo fotogalérii >>


 

27. 3. 2010 Jarné upratovanie obce – celoobecná brigáda

Jarné upratovanie obce – celoobecná brigáda 2010Stalo sa už tradíciou, že s príchodom jari sa v obci každoročne koná aj brigáda, počas ktorej spoločne obyvatelia upratujú verejné priestranstvá. Tento rok sa konala v sobotu 27. marca. Brigády sa opäť zúčastnili aj členovia Klubu dôchodcov. Ako po minulé roky, aj teraz pracovali na čistení a skrášľovaní obce prevažne v okolí domu smútku, kostola, priestorov pred farou, pri autobusovej a železničnej zastávke. Nechýbali však ani v hornej časti obce. Brigády sa zúčastnilo približne 30 členov klubu, ktorí sa po upratovaní stretli s ostatnými obyvateľmi pri pripravenom guláši a posedeli si v kruhu dôchodcov v Kultúrnom dome na Jalnej.

Foto vo fotogalérii >>


 

13. 3. 2010 Športový a spoločenský deň pri príležitosti osláv MDŽ

Športový a spoločenský deň pri príležitosti osláv MDŽ 2010Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien zorganizoval v sobotu 13. marca výbor Klubu dôchodcov v KD na Jalnej športový a spoločenský deň. V rámci neho bolo možné zahrať si spoločenské hry ako šach, dáma, kartové hry, ale aj stolný tenis. Záujem, zanietenie, súťaživosť a hravosť boli črty, ktoré sprevádzali každého seniora v priebehu sobotného odpoludnia. Všetci najaktívnejší súťažiaci boli odmenení čokoládovou medailou. Nezabudlo sa, samozrejme, ani na samotné ženy – každá bola obdarovaná krásnym jarným kvetom – tulipánom. Nechýbalo ani občerstvenie. Stoly boli obložené chutným rozvoniavajúcim domácim pečivom, ktoré pripravili členky klubu. Posedenia sa zúčastnilo takmer 50 členov Klubu dôchodcov.

Foto vo fotogalérii >>


 

13. 2. 2010 Návšteva Štátnej opery v Banskej Bystrici

Dňa 13. 2. 2010 seniori z našej obce navštívili svetoznámy muzikál v slovenskom jazyku Fidlikant na streche. Je to muzikál, ktorý na Slovensku dlhodobo žne veľké úspechy. Vtipný príbeh je zasadený do malej dedinky, ktorá je charakteristická tým, že si v nej židovská komunita po stáročia zachovávala svoje tradície. Príbeh je umocnený krásnou a strhujúcou hudbou plnou etnických prvkov židovského a ukrajinského folklóru. Viac ako 30 účinkujúcich pripravilo pre všetkých divákov krásny umelecký zážitok.
Skoro po troch hodinách programu sa plne obsadený autobus (45) vrátil s našimi seniormi domov.
 


 
English version
ÚvodÚvodná stránka