Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kam do okolia - Kúpele

Poloha obce Trnavá Hora, v údolí medzi Kremnickými a Štiavnickými vrchmi, predurčuje túto obec ako východiskový bod pre podnikanie skvelých výletov do okolitej prírody, či už formou relaxu, alebo športu. V blízkom okolí obce sa nachádza množstvo termálnych i netermálnych kúpalísk, ako aj vodných nádrží. Obcou preteká rieka Hron, ktorá ponúka priaznivcom vodných športov ideálnu možnosť splavovať ju počas letných mesiacov. Priaznivcom cyklistiky odporúčame nádhernú trasu Kľačianskou dolinou. Za povšimnutie tiež stoja historické pamiatky v okolí, či už zachovalé hrady, zámky a kaštiele, alebo zrúcaniny hradov a historické banské mestečká. Pre obdivovateľov techniky sa v blízkom okolí nachádza niekoľko unikátov, ako napr. štiavnické tajchy, banské múzeum.

Banské mestečká v okolí obce Trnavá Hora
Cykloturistika
Kam na prechádzku či túru
Splavovanie Hrona
Kúpaliská a vodné nádrže v okolí obce Trnavá Hora
Kúpele v okolí obce Trnavá Hora
Hrady, zámky, kaštiele v okolí obce Trnavá Hora


 

Kúpele v okolí obce Trnavá Hora

Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené TepliceSklené Teplice ležia v jednej z vedľajších zalesnených dolín Pohronia, v údolí potoka Teplá a ležia v obkľúčení Štiavnického pohoria v nadmorskej výške 400 m. Od Žiaru nad Hronom sú vzdialené 15 km smerom na Banskú Štiavnicu cez Hliník nad Hronom.
V Sklených Tepliciach vyvierajú termálne síranové, vápenato-horčíkové, hypotonické minerálne pramene s teplotami od 37°C do 52,3°C indikačne zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov.
Metódy liečby: bazénové a vaňové kúpele, balneoterapia, liečba pohybom, liečebný telocvik na suchu i vo vode, procedúry hydroterapie, masáže, fyzikálna liečba elektrickými, tepelnými a svetelnými prístrojmi, medikamentózna liečba a v prípadoch potreby i liečebná výživa.
Web: www.kupele-skleneteplice.sk/sk


 

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice Kúpele Turčianske Teplice ležia v náhornej rovine horného Turca na úpätí juhozápadných výbežkov Veľkej Fatry v nadmorskej výške 518 m. Od starobylej Kremnice sú vzdialené 23 km na sever.
V Turčianskych Tepliciach vyvierajú pramene liečivých vôd, ktoré svojou teplotou patria medzi horúce (40,7°C až 46,5°C) a chemickým zložením medzi síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horčíkové, hypotonické minerálne pramene. Pramene vyúsťujúce do bazénov zásobujú termálnou liečivou vodou vaňové kúpele indikačne zamerané na liečbu chorôb pohybových ústrojov. Nový prameň v parku s teplotou 40°C sa používa na pitné kúry pri liečbe obličiek a močových ciest.
Metódy liečby: bazénové a vaňové kúpele, pitné kúry, balneoterapia, masáže, suché zábaly, individuálna pohybová liečba, rehabilitačné cvičenia na suchu a v bazéne, vodoliečebné procedúry, elektroterapia tepelnými, svetelnými a elektrickými prístrojmi, medikamentózna liečba, liečebná výživu na princípoch diétneho stravovania a celkový ochranný liečebný režim.
Web: kupele.turcianske-teplice.info


 

Kúpele Kováčová

Kúpele KováčováKúpele Kováčová ležia v údolí Hrona na východnom úpätí Kremnických vrchov v nadmorskej výške 290 m, medzi stredoslovenskými mestami Zvolenom a Banskou Bystricou.
Prírodným liečivým prostriedkom v Kováčovej je sírano-hydrouhličitanová, vápenato-horčíková, hypotonická termálna voda s teplotou 48,5°C, vhodná na indikovanú liečbu pacientov s niektorými nervovými chorobami a chorobami pohybových ústrojov, najmä po úrazoch a ortopedických operáciách a niektorými nervovými chorobami.
Metódy liečby: kúpeľné procedúry ambulantným pacientom, vaňové kúpele, rehabilitačné procedúry, masáže, procedúry fyzikálnej terapie a potrebná medikamentózna liečba. 
Web: www.kupelekovacova.sk


 

Kúpele Sliač

SliacNachádzajú sa na strednom Slovensku, na ľavom okraji rovinného úvalu Hrona, na západnom úbočí Slovenského Rudohoria nad obcou Sliač v nadmorskej výške 373 m. Od Zvolena sú kúpele vzdialené približne 5 km.
Na Sliači vyviera až päť prírodných liečivých prameňov. Žriedlo najvýdatnejšieho a z hľadiska liečebného využitia najvýznamnejšieho prameňa poskytuje sírano-hydrouhličitanovú, vápenato-horčíkovú, železnatú, uhličitú, hypotonickú, termálnu vodu s teplotou okolo 33°C. Ďalšie štyri liečivé minerálne pramene majú prevažne sadrovú, zemitú, železnatú, uhličitú, vlažnú alebo studenú vodu, ktorá sa používa na liečbu pitnými kúrami.
Charakter prírodných liečivých vôd podmieňuje indikačné zameranie kúpeľnej liečby na liečbu pacientov s chorobami srdca a ciev. Pitné kúry sa využívajú na liečbu málokrvnosti, nechutenstva, niektorých katarov žalúdka a čriev, ak sú tieto choroby pridružené k ochoreniu obehových ústrojov.
Metódy liečby: balneoterapia, bazénové a vaňové kúpele, vodoliečba, masáže, bahnová terapia, plynná terapia, liečebný telocvik, hydroterapia, elektroterapia elektrickými, svetelnými a tepelnými prístrojmi, masáže a čiastkové zábaly piešťanským bahnom, plynové podkožných injekcie, plynové kúpele v kysličníku uhličitom, liečebný telocvik, medikamentózna liečba a systém diétneho stravovania.
Web: www.spa-sliac.sk


 

Kúpele Dudince

DudinceBlízko južných hraníc stredného Slovenska, 17 km severne od Šiah, v okrese Zvolen, vyrastajú nové – nové???, moderné kúpele Dudince. Ležia pri juhozápadnom úpätí vulkanickej Krupinskej vrchoviny v nadmorskej výške 140 m.
Mimoriadne priaznivé chemické zloženie hydrouhličitanovej, sódno-vápenatej, železnatej, sírnatej, uhličitej, hypotonickej termálnej vode s teplotou 28,7 °C zaraďujú dudinské pramene medzi najcennejšie slovenské minerálne pramene. Využívajú ich pri liečbe chronických ochorené pohybového ústrojenstva, neurologických a srdcovocievnych ochoreniach.
Metódy liečby: bazénové a vaňové kúpele s odstupňovanou teplotou, vodoliečebné procedúry, celkové a čiastkové masáže, elektroterapia, parafínové zábaly a iné procedúry fyzikálnej terapie, kinezioterapia a hydrokinezioterapia, funkčná rehabilitačná pohybová terapia, medikamentózna liečba a výživná liečba.
Web: www.kupeledudince.sk


Viac informácií o všetkých slovenských kúpeľných mestách, ako aj o ponukách a liečebných procedúrach, ktoré svojim klientom a pacientom ponúkajú, sa dozviete na webovej stránke kupele.slovenske.info.

 


 
English version
ÚvodÚvodná stránka