Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kam do okolia - Kúpaliska a vodné nádrže

Poloha obce Trnavá Hora, v údolí medzi Kremnickými a Štiavnickými vrchmi, predurčuje túto obec ako východiskový bod pre podnikanie skvelých výletov do okolitej prírody, či už formou relaxu, alebo športu. V blízkom okolí obce sa nachádza množstvo termálnych i netermálnych kúpalísk, ako aj vodných nádrží. Obcou preteká rieka Hron, ktorá ponúka priaznivcom vodných športov ideálnu možnosť splavovať ju počas letných mesiacov. Priaznivcom cyklistiky odporúčame nádhernú trasu Kľačianskou dolinou. Za povšimnutie tiež stoja historické pamiatky v okolí, či už zachovalé hrady, zámky a kaštiele, alebo zrúcaniny hradov a historické banské mestečká. Pre obdivovateľov techniky sa v blízkom okolí nachádza niekoľko unikátov, ako napr. štiavnické tajchy, banské múzeum.

Banské mestečká v okolí obce Trnavá Hora
Cykloturistika
Kam na prechádzku či túru
Splavovanie Hrona
Kúpaliská a vodné nádrže v okolí obce Trnavá Hora
Kúpele v okolí obce Trnavá Hora
Hrady, zámky, kaštiele v okolí obce Trnavá Hora


 

Kúpaliská a vodné nádrže v okolí obce Trnavá Hora

Plážové kúpalisko Žiar nad Hronom

Kupalisko ZHNávštevníci majú v areáli kúpaliska možnosť zašportovať si a to nielen vo vode, ale aj pri plážovom volejbale, nohejbale, pri stolnom tenise, bedmintone, soft tenise či pri ruských kolkoch. Pre záujemcov tu však je možnosť zahrať si aj klasický futbal, tenis alebo biliard.
Služby: plávanie, bedminton, futbal, stolný tenis, nohejbal, ruské kolky, tenis, plážový volejbal, soft tenis, biliard
Otvorené: jún - august, pondelok až štvrtok od 10:00 do 19:00, piatok až nedeľa od 09:00 do 19:00
Cenník: Vstup do 16:00: dospelí 2€, dieťa 3-18 r. 1,3€, dôchodca, ZŤP 1€, dieťa do 3 r. zdarma, Vstup po 16:00: dospelí 1,3€, dieťa 3-18 r. 0,8€ Sk, dôchodca, ZŤP 0,5€ Sk, dieťa do 3 r. zdarma , Hromadné návštevy detí: vstup do 16:00  1€, vstup po 16:00 0,5€.
Info: www.ziar.sk

 

Krytá plaváreň Žiar nad Hronom

Krytá plaváreň Žiar nad HronomPríjemný zážitok z plávania si môžete vychutnať v plaveckom bazéne s dĺžkou 25m a kapacitou 120 osôb s teplotou vody 28°C. K dispozícií je tiež výukový bazén s kapacitou 40 osôb a teplotou vody 29°C. Detské bazéniky majú teploty vody 30°C.
Služby: V súčasnosti krytá plaváreň ponúka priamo, alebo prostredníctvom zmluvných partnerov široké spektrum služieb a teší sa veľkej obľube verejnosti zo širokého okolia: sauny, ženský deň, plavecké kurzy batoliat, masérsky salón, kadernícky salón, pedikúra, manikúra a nechtový dizajn, kozmetický salón, fitnes centrum a občerstvenie v Espresse.
Info: www.ziar.sk

 

Termálne kúpalisko Katarína Kremnica

Termálne kúpalisko Katarína, KremnicaAreál je schopný prijať pri špičkovom zaťažení až 2500 ľudí za deň. V areáli sa nachádza 5 bazénov – 50-metrový plavecký, rovnako dlhý rekreačný (25 °C), dva detské (28 °C) a jeden bazén na sedenie (37 °C). Banský štrukturálny vrt z roku 1967 ležiaci južne od samotného kúpaliska je dodnes zdrojom veľkého množstva 50 °C teplej minerálnej vody s liečivými účinkami na pohybové a nervové ústrojenstvo.
Služby: plávanie, večerné kúpanie, basketbal, petanque, bedminton, volejbal, sauna, masáže, požičiavanie slnečníkov, lehátok, športových potrieb, detské ihrisko, stravovanie, autocamping
Info: www.kupaliskokremnica.sk

 

Letné kúpalisko Neresnica Zvolen
Letné kúpalisko Neresnica, Zvolen V stredisku sa nachádzajú štyri bazény - veľký plavecký (50 m) s neustále prečisťovanou vodou, s možnosťou skákania vo vyhradenom priestore, 15-metrový pre väčšie deti, malý toboganový a nájdete tu aj plytký bazén s fontánou pre najmenších. Teplota vody sa pohybuje okolo 23 stupňov, len detský bazén je vyhrievaný na približne 27 °C.
Služby: plávanie, plážový volejbal, stolný tenis, sprcha, úschovňa cenných predmetov, šatňa, požičovňa športových potrieb, bufet, reštaurácia, tobogan, detské ihrisko, lehátka, camping, grilovanie
Info: www.zvolen.sk

 

 Mestské kúpele Zvolen – krytá plaváreň
Mestské kúpele Zvolen – krytá plaváreňNachádza sa tu 25-metrový plavecký bazén a 2 detské bazény.
Služby: plávanie, sprchy, šatne, sauna, masáže, požičovňa športových potrieb, bufet, fitness
Info: www.zvolen.sk

 

Termálne kúpalisko Sklené Teplice
Termálne kúpalisko Sklené TepliceV Sklených Tepliciach vyviera 14 prameňov s teplotou od 37 °C do 52,3 °C. Využívajú sa aj umelé hĺbkové vrty a studne až do hĺbky 1600 m. Sú to najvýznamnejšie pramene vulkanického pásma. Chemickým zložením patria k prírodným slabo mineralizovaným, síranovým, vápenato–horečnatým, horúcim, hypotonickým vodám s celkovou mineralizáciou 2456 mg.l-1 a je vhodná na liečbu pacientov s nervovými chorobami a chorobami pohybového aparátu.
Služby: plávanie, futbal, minigolf, tenis, volejbal, biliard, stolný tenis, šatne, sprchy, detské ihrisko, ubytovanie, kúpeľné procedúry 
Info: www.sklene-teplice.sk

 

Termálne kúpalisko Aquapark Kováčová
Termálne kúpalisko Aquapark KováčováK dispozícií je veľký plavecký bazén umožňujúci športové vyžitie počas horúcich letných dní. Veľkej obľube sa teší rekreačný bazén, ktorý je určený pre vodné hry a zábavu. Súčasťou rekreačného bazéna je aj bezplatný 100-metrový tobogán. Pre najmenších je určený detský bazén, kde rodičia ani na chvíľu nestratia svoje ratolesti z dohľadu. Jedinečné zloženie liečivej termálnej vody v Kováčovej umožňuje liečiť široké spektrum chorôb.
Služby: plávanie, futbal, minigolf, nohejbal, plážový volejbal, tenis, stolný tenis, bufety
Info: www.holidaypark.sk

 

 Vodný raj Vyhne
Vodný raj VyhneVeľký bazén má tri 50-metrové dráhy, tri 25-metrové dráhy, potápačskú komoru a veľký oddychový relaxačný bazén s vodnými atrakciami. Detský bazén v tvare lode, dojazdový bazén s tobogánom a vonkajší výplavový bazén s masážnymi ležadlami. Teplota vody v plaveckych bazénoch je 28°C, v relaxačných od 30°C do 32°C. Neoddeliteľnou súčasťou vodných atrakcií je tobogán so šmykľavkou. Prameň prírodnej termálnej vody vo Vyhniach s teplotou 36,5 °C má vysoký obsah železa a svojimi liečivými účinkami blahodárne pôsobí na zápaly nervov, ženské choroby, zhybové a svalové reumatizmy, kožné choroby, srdcové choroby, stavy po operáciách a dušenú vyčerpanosť.
Služby: plávanie, fitness, squash, bowling, tenis, volejbal, masáže, solárium, sauny, infrasaunu, jakuzzi, hydromasážne vane, ubytovanie, stravovanie
Info: www.vodnyrajvyhne.sk

 

Termálne kúpalisko Dolná Strehová

Termálne kúpalisko Dolná StrehováTermálne kúpalisko s 5 bazénmi sa nachádza v južnej časti Banskobystrického kraja v okrese Veľký Krtíš. Tvorí ho areál bazénov, autocamping, parkovisko, areál chatiek. Voda do bazénov je dodávaná z troch vrtov, ktoré sú hygienicky zabezpečené. Teplota termálnej vody na výtoku je 36 stupňov.
Služby: plávanie, futbal, volejbal, nohejbal, detské ihrisko, stravovanie, ubytovanie, autocamping, parkovisko
Info: www.dolnastrehova.sk

 

Rekreačné zariadenie Margita – Ilona, Levice
Rekreačné zariadenie Margita – Ilona, LeviceZariadenie je od Levíc vzdialené 6 km v smere na Šahy a tvorí ho kúpalisko so štyrmi bazénmi, autokempingom s 250 lôžkami, športoviskami, reštauráciami a bufetmi a príslušnou infraštruktúrou. Rekreačné zariadenie Margita - Ilona má kapacitu 3500 ľudí. Bazény sa plnia termálnou vodou s teplotou 25°C s obsahom minerálnych solí okolo 1020 mg/l.
Služby: plávanie, tobogan, plážový volejbal, tenis, streetball, futbal, stolný tenis, basketbal, minifutbal, volejbal, minigolf, požičovňa športových potrieb, ruské kolky, obrie šachy, detské ihrisko, herňa, stravovanie, ubytovanie, kemping, turistický vláčik
Info: www.margita-ilona.sk

 

Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko PodhájskaJedinečná termálna voda z Podhájskej dosahujúca pri žriedle až 83 ºC a má podobné vlastnosti ako slaná voda z Mŕtveho mora. Okrem sedacích bazénov (36-38°C) s minerálnou vodou tu nájdete ďalšie rekreačné bazény, 2 plavecké, vírivkové a detské - spolu 10 bazénov. Časť areálu je využiteľný len v lete, krytá časť s relaxačným centrom je otvorená po celý rok a poskytuje aj rôzne kúpeľné procedúry a doplnkové služby.
Služby: plávanie, volejbal, plážový volejbal, tobogán, trampolíny, biliard, detské ihrisko, šatne, skrinky, masáže, požičovňa športových potrieb, stravovanie, ubytovanie
Info: www.podhajska.sk


 
English version
ÚvodÚvodná stránka