Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

FAQ

V prípade vašich otázok môžete kontaktovať Obec Trnavá Hora prostredníctvom emailu na obec@trnavahora.sk.


 

Nakladanie z odpadom

Akým často sa zberá komunálny odpad?

Odvoz zmesového komunálneho domového odpadu v roku 2017 v kukanádobách sa uskutočňuje každý utorok v nepárny týždeň. Kukanádobu s odpadom treba vyložiť deň vopred, alebo skoro ráno do 6:00 v deň odvozu, na viditeľné miesto pred domom v blízkosti verejenej komunikácie.

Viac informácii:

Aké sú poplatky za odpad?

Kde si môže domácnosť zakúpiť kukanádobu ?

Obec Trnavá Hora predáva plechové a plastové kukanádoby v nákupnej cene, ktorá je približne 25€. Aktuálnu cenu možete zistiť priamo na OcÚ Trnavá Hora, kde si možete dohodnúť aj jej objednanie. Na požiadanie obec kukanádobu dopraví občanovi priamo do domácnosti.

V akom čase je otvorené zberné miesto objemných odpadov tzv. Zberko?

Každú sobotu od 11. marca do 4. novembra 2017 v čase od 13.00 hod do 15.00 hod. V pracovné dni podľa dohody so starostom obce v čase medzi 8.00 hod až 18.00 hod

Kedy a kde je možné odovzdať staré pneumatiky ?

Staré opotrebované pneumatiky je možné odovdzať na samoobslužnom zbernom mieste 24 hod denne. Zberné miesto sa nachádza na Dlhej ulici pri železničnj trati.

Kde možno odovzdať staré koberce, nábytok, podlahové gumy, stavebný odpad?

V princípe platí, že všetko okrem separovaného odpadu (plasty, sklo, tetrapaky, papier, kovové obaly) a čo nevojde do kukanádoby, teda tzv. objemný odpad sa odovzdáva na zbernom mieste tzv. Zberku, ktoré sa nachádza na Žiarskej ceste – objekt bývalej Lesnej správy.

Kde sa odovzdáva sklo?

Pre zber skla sú po obci rovnomerne rozmiestnené 1 100l kontajnery označené zelenou farbou

 


 
English version
ÚvodÚvodná stránka