Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Klub dôchodcov - Archív činnosti KD Trnavá Hora 2016

Zájazd členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora na Oravskú priehradu 2016Vytlačiť
 

Zájazd členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora na Oravskú priehradu 2016V sobotu 23.7.2016 sa 49 členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora vybralo na autobusový poznávací zájazd  na Oravskú priehradu spojenú s plavbou loďou na Slanický ostrov umenia.

Po krátkej plavbe loďou po Oravskej priehrade, počas ktorej dôchodcov informovala sprievodkyňa o jej vzniku, dôchodcovia navštívili na Slanickom ostrove krásny kostol. Dôchodcovia sa dozvedeli, že Slanický ostrov je jediný pozostatok zo zatopených obcí. Na ostrove si prehliadli kostol s výstavou ľudovej tvorby, okolo ktorého je lapidarium s nádhernými sochami a obrazmi. Počas spiatočnej plavby sa prechádzalo aj okolo vtáčieho ostrova na ktorom hniezdi vodné vtáctvo. Po skončení spiatočnej plavby boli členovia klubu dôchodcov v prístave na spoločnom obede.

V popoludňajších hodinách, cestou späť, sa účastníci zájazdu zastavili aj v Trdošíne, aby navštívili Drevený gotický kostol Všetkých svätých zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, kde mali  možnosť obdivovať krásy vnútornej sochárskej a maliarskej výzdoby, ale aj staviteľskej a umelecko-remeselnej zručnosti z čias gotiky, renesancie a baroka. Spiatočná cesta bola cez Kraľovany, Martin a Kremnicu a o šiestej večer členovia klubu dôchodcov sa vrátili domov plní nových dojmov a zážitkov.

Fotogaléria - Zájazd členov klubu dôchodcov na Oravskú priehradu spojenú s plavbou loďou na Slanický ostrov umenia


 
 

9. ročník JuniálesuVytlačiť
 

9. ročník JuniálesuV sobotu 11. júna sa uskutočnil už 9. ročník Juniálesu. Nechýbali na ňom ani seniori z Klubu dôchodcov Trnavá Hora.

Tohtoročný Juniáles sa uskutočnil v Kultúrnom dome v Hronskej Dúbrave. Prítomných privítali chlapci a dievčatá v krojoch a nechýbal ani prípitok. Všetkým sa prihovoril aj predseda klubu Anton Magula. Súčasťou podujatia bol aj bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpili veľkí aj malí speváci. Tancovalo a spievalo sa až do neskorých hodín. Budúci rok sa uskutoční jubilejný desiaty ročník, a to v priestoroch Kultúrneho domu Jalná.

Fotogaléria - 9. ročník Juniálesu


 
 

Činnosť klub dôchodcov v prvom polroku 2016Vytlačiť
 

Fotogaléria - Činnosť klub dôchodcov v prvom polroku 2016Členovia klubu dôchodcov sa nie len aktívne zapájajú do verejného diania obce ale naďalej organizujú aj vlastné akcie. Ich činnosť je bohatá aj v prvom polroku 2016.

Prvým podujatím na ktorom sa zúčastnili členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora v tomto roku bola návšteva Štátnej opery v Banskej Bystrici. Počas obecnej akcie Jarné upratovanie obce, ktoré sa uskutočnili v sobotu 2. apríla 2016, sa až 33 dôchodcov z klubu zúčastnilo upratovania v okolí domu smútku, fary a kostola. Niektorí tiež pomáhali pri príprave gulášu, ktorý sa podával na záver tejto akcie.

Už začiatkom mája, v utorok 2. 5. 2016,  mali členovia klubu dôchodcov možnosť sa zúčastniť prvého zájazdu v tomto roku. Okrem už tradičnej návštevy pútnického miesta Staré hory, kde sa dôchodcovia poklonili Panne Márii, navštívili po prvý krát banícku obec Špania Dolina. Až 43 členov klubu dôchodcov malo možnosť si prezrieť staré banícke mesto s jeho prekrásnymi pamiatkami, ako napr. banícky orloj, domy baníkov postavené v kopcoch, kostolík a naozaj prekrásnu okolitú prírodu. Poslednou zástavkou zájazdu bola výstava kvetou Kvetena v Banskej Bystrici, kde okrem výstavy kvetov prekvapil aj dážď. Nádhera vystavovaných kvetov stala za trochu nepohody a tak sa členovia klubu dôchodcov vrátili domov plní dojmov a zážitkov.

Fotogaléria - Činnosť klub dôchodcov v prvom polroku 2016


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka