Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Základné informácie a pravidlá diskusie

Základné informácie

Verejná diskusia na obecnom portáli www.trnavahora.sk slúži na výmenu názorov, postrehov, kritiky a zasielanie pripomienok za účelom poukázať na vecné problémy občanov a obce. Demokracia diskusie spočíva v tom, že prispievateľ má nielen právo a možnosť sa vyjadriť, ale musí vedieť aj to,  ako sa vyjadrovať.

Diskusia prešla od svojho vzniku viacerými zmenami. Anonymná necenzurovaná diskusia ukázala, že občania si nevedia vážiť tento prostriedok a dochádzalo k jej opakovanému zneužívaniu. Zavedenie anonymnej cenzurovanej diskusie s presnými pravidlami prinieslo sťažnosti a obvinenia nespokojných prispievateľov smerujúce k administrátorovi, ktorí sa nevedeli zmieriť so zamietnutím príspevku, ktorý porušoval pravidlá. Zavedenie registrovanej necenzurovanej diskusie viedlo k úplnému umŕtveniu tohto nástroja.

Od 1. 5. 2015 je spustená diskusia s novými pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú naďalej podliehať schvaľovaniu administrátorom.


 

Všeobecné pravidlá diskusie

Do diskusie nebudú zaraďované príspevky:

  • porušujúce platné zákony Slovenskej republiky,
  • obsahujúce vulgárne, zosmiešňujúce a hanlivé výrazy,
  • výrazy, ktoré by vzbudzovali verejné pohoršenie,
  • nezmysly a viacnásobne kopírované výrazy,
  • porušujúce autorský zákon,
  • obsahujúce reklamu a propagujúce komerčné služby a produkty,
  • obsahujúce osobné a citlivé údaje občanov,
  • obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého,
  • obsahujúce zavádzajúce otázky kladené starostovi, či poslancom (Otázky na starostu a poslancov je možné klásť prostredníctvom sekcii Otázky starostovi a Otázky poslancom).

Diskusné príspevky sú uverejnené bez gramatickej, štylistickej či jazykovej úpravy spolu s uvedením autorstva (prezývky, alebo skutočného mena). Za obsahovú, jazykovú a štylistickú úroveň zodpovedá sám autor.

Administrátor stránky nie je zodpovedný za obsah, jazykovú a štylistickú úpravu príspevku, avšak je zodpovedný za riadenie diskusie. Administrátor stránky si vyhradzuje právo neuverejniť v diskusii príspevok porušujúci pravidlá diskusie. Administrátor upozorní diskutujúceho na to, že jeho príspevok bol zamietnutý, a to priamo v diskusii. Autor zamietnutého príspevku môže požiadať administrátora o zdôvodnenie prostredníctvom mailu webmaster@trnavahora.sk. V prípade nesúhlaseného stanoviska môže dotknutý autor príspevku podať sťažnosť na Obec Trnavá Hora – prevádzkovateľa webového sídla www.trnavahora.sk.

Verejná diskusia neslúži na poukazovanie technických či administratívnych chýb stránky. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo administrátora stránky na webmaster@trnavahora.sk. Verejná diskusia nie je nástroj na podávanie sťažností, podnetov, či žiadostí Obecnému úradu Trnavá Hora. Za týmto účelom treba kontaktovať priamo zamestnancov Obecného úrad Trnavá Hora na info@trnavahora.sk alebo podatelna@trnavahora.sk.


 

Spravovanie príspevkov diskusie

Neanonymné príspevky

Návštevníci stránky majú možnosť sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára v pravej dolnej časti stránky. Diskutujúci môžu používať vlastné užívateľské mena – nicky. Každému nicku bude pridelená overená totožnosť, ktorá bude administrátorovi stránky známa. Overenie totožnosti bude zabezpečovať administrátor stránky a Obecný úrad Trnavá Hora. V prípade sťažnosti bude mať administrátor právo zverejniť identitu diskutujúceho. Neanonymné príspevky nebude administrátor schvaľovať. Administrátor bude mať právo stiahnuť neanonymný príspevok len v prípade vážneho porušenia všeobecných pravidiel diskusie uvedených vyššie.

Anonymné príspevky

Návštevníci stránky, ktorý sa nezaregistrujú, majú možnosť zaslať príspevok anonymne. Anonymne príspevky bude administrátor schvaľovať podľa stanovených pravidiel a vyhradzuje si tiež právo neuverejniť príspevky obsahujúce dohady a nepotvrdené fakty, ktoré by mohli viesť k poškodeniu dobrého mena dotknutého.

Nové pravidla diskusie sú platné od 1. 1. 2013. Počas mesačnej skúšobnej doby môže dôjsť k ďalším úpravám pravidiel diskusie. Prípadné podnety môžete zasielať na adresu webmaster@trnavahora.sk.


 
English version
ÚvodÚvodná stránka