Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zrušenie zberného miesta rozložiteľných odpadov vo Vrbine na JalnejVytlačiť
 

Zrušenie zberného miesta rozložiteľných odpadov vo Vrbine na JalnejObec Trnavá Hora ruší možnosť ukladania biologicky rozložiteľných odpadov (konárina, tráva, burina, drevené piliny a iný podobný rozložiteľný odpad) na Jalnej vo Vrbine.

Toto zberné miesto sa nazývalo kompostoviskom, aj keď v skutočnosti nespĺňalo parametre kompostoviska. Slúžilo k zhromažďovaniu konáriny a biologicky rozložiteľného odpadu, pričom konárina sa spaľovala a zelená hmota sa raz za 4 roky odvážala mimo obec na ďalšie zhodnotenie.

Niektorí občania boli pri zhromažďovaní tohto odpadu nedisciplinovaní a znehodnocovali ho biologicky nerozložiteľným odpadom ako plastom, plechom, gumenými hadicami a podobne.

Obec Trnavá Hora vám zaslala nové kalendáre vývozu odpadov z obce, ktorým sa zavádza od 8. apríla do 23. októbra (včítane) 2019 odvoz bioodpadu každé dva týždne spred domu.

Čo patrí do bioodpadu?

Tráva, kvety, lístie, zvyšky z ovocia a zeleniny, burina, hobliny a piliny, kávové a čajové zvyšky. Konárina skrátená na 1 meter a zviazaná do zväzkov.

Čo nepatrí do bioodpadu?

Zvyšky jedál, polievky a iné jedlá, mliečne a mäsové výrobky, pečivo, kuchynský olej, tuky, uhynuté zvieratá, zvieracie exkrementy, kosti, kamene a štrk a iný odpad ako sklo, papier, plasty, textil.

Znehodnotený bioodpad plastmi, papierom, sklom, kamenivom, potravinami, olejom alebo inými prímesami nebude Technickými službami preberaný.

Do čoho zbierať bioodpad?

Bioodpad môžete ukladať do plastových vriec alebo do plastovej kukanádoby, ktorú vám obec po zaplatení dovezie až domov. Prihlasovanie do piatku 29.3. 2019 prostredníctvom telefónu na 045 677 5121, alebo emailu obec@trnavahora.sk

Cena za 240 litrovú biokukanádobu je 35 Euro.


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka