Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola Trnavá Hora má nové doskočisko pre skok do diaľkyVytlačiť
 

Základná škola Trnavá Hora má nové doskočisko pre skok do diaľkyObec Trnavá Hora spolu so Základnou školou uviedla do prevádzky v areáli školy nové doskočisko pre skok do diaľky.

Doskočisko sa nachádza znovu na mieste, kde bolo pred cca 30 rokmi, teda na terénom záreze pod cestou vedúcou popri škole.

Generácia dnešných seniorov, ktorá chodila do našej základnej školy si asi pamätá, že v záreze pod cestou bolo doskočisko, ktorého rozbehová dráha slúžila zároveň pre športovú disciplínu, beh na 60 m. Neskôr bolo doskočisko premiestnené na plochu pred telocvičňu, kde z neho v posledných rokoch zostala len jama, ktorá zavadzala využitiu tejto plochy.

Preto sa obec a škola vrátila k pôvodnému konceptu a vybudovali na pôvodnom mieste nové moderné doskočisko pre skok do diaľky, spĺňajúce požadované technické, bezpečnostné a hygienické normy. Doskočisko je odvodnené, má gumové ohraničenie pieskovej dopadovej plochy, ktorá sa v čase mimo prevádzku zakrýva plachtou zamedzujúcou znečisťovanie piesku rôznymi „zvieratkami“.

Týmto bola ukončená prvá etapa, ktorá umožňuje používanie doskočiska s využitím trávnej plochy na rozbeh. V budúcom roku by sme chceli pokračovať v dobudovaní pevnej rozbehovej dráhy a potom možno rozbehneme nejaké regionálne preteky mládeže v skoku do diaľky.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka