Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vianočný obed s osamelými spoluobčanmi v obci Trnavá HoraVytlačiť
 

Vianočný obed s osamelými spoluobčanmi v obci Trnavá HoraObec Trnava Hora v spolupráci s farnosťou už po štvrtý krát na Štedrý deň spoločne zorganizovali vianočný obed s osamelo žijúcimi spoluobčanmi.

Obeda sa zúčastnilo 13 občanov z celkovo 47 pozvaných. Ospravedlnilo sa 10 pozvaných s tým, že už majú pozvanie od detí, ktoré bývajú mimo obec, alebo sú pozvaný k príbuzným a priateľom. To je dobrý znak, že skutočne opustených je v našej obci je menej ako sa predpokladalo. Účastníci vianočného obeda okrem tradičných oblátok s medom a vianočnej ryby so zemiakovým šalátom, dostali aj malý darček v podobe vrecúška s voňavou levanduľou. Darčeky im vyrobili deti pripravujúce sa na prvé sväté prijímanie.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že organizovanie vianočného obeda je len gestom, ktoré sa patrí k vianočným sviatkom. Avšak po 4 rokoch som presvedčený, že takéto stretnutie má v živote obce svoje miesto, ktorého význam dokážu oceniť len samotný účastníci.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka