Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

V zbernom dvore Zberko Trnavá Hora sa našli noviny Slovenský ľud z roku 1932Vytlačiť
 

V zbernom dvore Zberko Trnavá Hora sa našli noviny Slovenský ľud z roku 1932Či si to pripúšťame, alebo nie, tak v podstate všetky veci, ktoré sa nachádzajú v našich domácnostiach, sa skôr či neskôr stanú odpadom. Niektoré skôr, vzhľadom na ich spotrebný charakter, niektoré neskôr a niektoré až po niekoľkých generáciách. V obci Trnava Hora končia od roku 2015 nepotrebné veci v zbernom dvore Zberko, kde sa podľa druhu a stavu rozoberajú a ešte triedia.

Niekedy občania donesú už na prvý pohľad zaujímavosť a niekedy sa takáto zaujímavosť nájde pri rozoberaní odpadov. Tak sa nedávno pri rozoberaní zarámovaného zrkadla našli noviny z roku 1932, ktoré teda majú už úctyhodných 87 rokov. Predávali sa za 40 halierov vtedajšej meny, ktorou bola československá koruna. Ich názov je Slovenský ľud a podtitul „časopis venovaný vzdelaniu a ľudovýchove“.

Noviny mali rôzne rubriky venované rozširovaniu obzoru čitateľom v oblasti spoločenského správania, poľnohospodárstva, vedy, histórie, ale mali aj inzerciu čí právnu poradňu. Naozaj zaujímavé čítanie o živote na Slovensku na začiatku minulého storočia. Ak máte záujem prečítať si noviny Slovenský ľud z 9. marca 1932.

Noviny Slovenský ľud z 9. marca 1932

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka