Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

V našej obci Trnavá Hora žijeme opäť krajšieVytlačiť
 

V našej obci Trnavá Hora žijeme opäť krajšieKrátka spomienka na minuloročné leto - alebo, čo sme robili v lete 2018?

Minuloročné leto bolo také, ako má byť-slnečné a teplé s občasným osviežujúcim dažďom. Letné počasie sa udržalo aj počas jesene, ktorá bola rekordne teplá a extrémne suchá. Obidve obdobia boli ako stvorené pre vonkajšie práce v obci zamerané na opravy a budovanie rôznych objektov v našej obci. Tie boli vykonávane v rámci aktivačných prác, študentskou brigádou a tiež formou zákaziek.

Keďže toho bolo viacej, tak to zhrnieme do tejto dnešnej informácie v stručnom bodovom prehľade. Študentskou prácou sme generálne vyčistili kultúrne domy, žltozeleným náterom sme obnovili vstupné brány do materskej školy. Opravené a obnovené sú aj nátery na hojdačkách, šmýkalkach, lavičkách a altánku na detských ihriskách na Jalnej a hornej Trnavej Hore.

Obec Trnavá Hora začala aj s budovaním prístupovej cesty k pamätníku SNP na Kľačanoch. Plochy pri hornej stanici, parkovacej plochy pri ihrisku Hrable a rozšírenie cesty pri Babe Jage boli upravené.

Zriadili sme nové svetlo verejného osvetlenia v zákrute pri materskej škole. Vybudovali sme spevnenú plochu pre umiestnenie skladového kontajnera zimného posypu. Opravili sme niektoré prepadnuté alebo stavebnou činnosťou poškodené cesty. Vymenili sme oplotenie cintorína na Kľačanoch a zriadili sme osvetlenie kaplnky na Kľačanoch.

Generálne boli opravené rigoly v areáli ZŠ, Školskej a Lúčnej ulici. Opravili sme pamätník SNP ma Kľačanoch. Bola namontovaná aj druhá spätná klapka na Hrone.

V Kľačianskej doline bolo vybudované stojisko kontajnerov triedeného odpadu pre chatárov Pod Belikovom a obyvateľov doliny. Pred COOP Jednotou v dolnej časti obce sme vybudovali oddychovú zónu. Opravili sme poškodené schodište a dodali lavičku pred obchodom v hornej časti obce.

Urobili sme ešte mnoho iných vecí, ktoré častokrát nie sú všetkým občanom viditeľné, ale keby neboli, tak by nám to chýbalo. Viac si sa dozviete o obrazovej prílohy.

Fotogaléria - V našej obci Trnavá Hora žijeme opäť krajšie (Krátka spomienka na minuloročné leto - alebo, čo sme robili v lete 2018)

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka