Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický prechod Kľačianskeho klubu cez KečkuVytlačiť
 

Turistický prechod Kľačianskeho klubu cez KečkuV sobotu 18. 11. 2018 zorganizoval Kľačiansky klub turistický výstup na Kečku, vrch nachádzajúci sa v Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy.

Členovia Kľačianskeho klubu začali svoj výstup z parkoviska, na ktoré sa dostanete od Hliníku nad Hronom, keď odbočíte pri benzínovej pumpe smerom na Sklené Teplice a ešte raz doprava zhruba po pol kilometri. Po zhruba kilometrovej prechádzke lesom dorazilo 19 účastníkov a jeden štvornohý ochranca k prvým informačným smerovníkom, na ktorých je zelenou značkou vyznačený výstup na Kečku. Na vrchol Kečky vedie strmý kopec po prekonaní ktorého nás čakala nádherná, priam rozprávková krajina, ktorá vyvoláva dojem, že ste v pralese. Scenériu tvoria kamene zarastené machom, aj papradím, kamenné moria, skalné veže, tunel v skale, jaskyne a krásne, prírodou tvarované stromy. Všetko sprístupňuje rebrík a reťaze. Je to dobrodružstvo pre veľkých aj malých. Späť sa vraciate cez Janovou lúku so senníkom a lesnou cestou k parkovisku.

Výstupu sprevádzala dobrá atmosféra umocňujúca nádherný deň, plný turistiky.

Fotogaléria - Turistický prechod Kľačianskeho klubu cez Kečku

spracoval Jozef Gero, Kľačiansky klub   


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka