Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Trnavohorské svište v krajskej súťaži starších prípraviekVytlačiť
 

Trnavohorské svište v krajskej súťaži starších prípraviekFlorbal je hra, ktorá si hlavne v poslednom období získava veľkú popularitu medzi mladou generáciou. Je atraktívna, nenákladná a jej dlhodobý tréningový proces pomáha vhodne rozvíjať individualitu a všestranné pohybové formovanie detí. Na tomto princípe pracujeme s podporou rodičov a pod odborným trénerským vedením niekoľko rokov s deťmi aj v našej obci.

V tomto školskom roku sa chlapcom a dievčatám z florbalového tímu Trnavohorské svište darí dostávať do povedomia názov našej obce Trnavá Hora v súťaži starších prípraviek, ktorá sa hrá v rámci celého stredoslovenského regiónu. Súťaž prebieha pod hlavičkou Slovenského zväzu florbalu a v spolupráci so zvolenským florbalovým klubom, z ktorého nás traja hráči dopĺňajú, v nej vystupujeme pod spoločným názvom TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE FBC ZVOLEN.

Vo vekovej kategórii 9 a 10 ročných ešte nejde o klasickú dlhodobú súťaž, hrá sa turnajovým spôsobom, nevedie sa tabuľka a samotné turnaje sa taktiež nevyhodnocujú. U detí je kladený dôraz najmä na rozvoj pohybovej aktivity, základy hernej spolupráce a budovanie tímového ducha. No i tak je niekedy v priebehu zápasov potrebné prebrať na seba zodpovednosť a v samostatnom nájazde, zoči-voči súperovmu brankárovi a pred zrakmi desiatok divákov, zúročiť natrénované skúsenosti.

V priebehu jesene sme sa zúčastnili dvoch turnajov v Žiline a v Banskej Bystrici. Na prvom sme zbierali skúsenosti a v oslabenom zložení sme v troch zápasoch podľahli súperom zo Žiliny a Oravy. Na druhý turnaj, ktorý sa uskutočnil 17. 12. 2017 v Banskej Bystrici sme sa už zodpovedne pripravili a v plnej sile, kedy sa chlapci striedali v troch útokoch, sme zasa nedali našim súperom šancu my.

Naše výsledky posledného turnaja tohto roka boli nasledovné:

  • TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE FBC ZVOLEN - Meteníci Likavka 7 : 3 (5:1, 0:1, 2:1), Góly svišťov: Mirko Ivan 3, Šimon Dobrovodský 2, Jakub Lupták 2
  • TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE FBC ZVOLEN - BCF Dukla B. Bystrica 8 : 3 (5:2, 3:1, 0:0), Góly svišťov: Šimon Dobrovodský 5, Jakub Lupták 2, Šimon Grassl 1
  • TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE FBC ZVOLEN - FbK Turany 8 : 2 (3:0, 2:1, 3:1), Góly svišťov: Jakub Lupták 2, Šimon Grassl 2, Timotej Kravec 1, Adam Košta 1, Šimon Dobrovodský 1, Mirko Ivan 1

V našom športovom nadšení sme otvorení aj prípadným novým posilám, preto ak vás náš prístup zaujal, určite príďte so svojimi ratolesťami na jeden z našich štvrtkových tréningov.

V projekte Trnavohorské svište nás aj v roku 2017 podporovala obec Trnavá Hora a Základná škola v Trnavej Hore. Ďakujeme.

Viac informácií o nás sa môžete dozvedieť na stránkach www.sviste.prozone.sk.

Videogaléria:

Spracoval: Tomáš Dobrovodský, vedúci družstva


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka