Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Trnavohorské svište na majstrovstvách SlovenskaVytlačiť
 

Trnavohorské svište na majstrovstvách SlovenskaChlapci a dievčatá z trnavohorského florbalového tímu nakukli v nedávnom období do najvyšších poschodí svojej vekovej kategórie na Slovensku.

Náš florbalový tím odohral uplynulú sezónu 2017/2018 v spolupráci s klubom 1. FBC Zvolen pod spoločným názvom TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE FBC ZVOLEN. Pravdou však je, že zo Zvolena nás pravidelne dopĺňal len jeden hráč a tak prakticky celý tím tvorili desaťročné deti z našej obce. Odohrali sme kompletný ročník turnajov organizovaných SZFB v kategórii staršia prípravka zahŕňajúci konfrontáciu s klubmi dvoch krajov. A neobstáli sme vôbec zle. Z 19 zápasov sme 8 vyhrali, 1 remizovali a na našich súperov sme nestačili v 10 prípadoch. Dá sa povedať, že sme so cťou odohrali trochu horší stred tabuľky.

Solídny výsledok v stredoslovenskej súťaži nás kvalifikoval na vyvrcholenie florbalovej sezóny - na Turnaj o pohár prezidenta SZFB, čo sú akési neoficiálne majstrovstvá Slovenska. Odohral sa v dňoch 11. - 13. mája 2018 v novej športovej hale v Trenčíne. V často dych berúcej atmosfére sa ho zúčastnilo 24 družstiev z celého Slovenska, mohutne povzbudzovaných početnými fanklubmi rodičov a podporovateľov svojich klubov.

My ako nováčik sme sa prišli hlavne učiť a hľadať motiváciu pri sledovaní dlhodobo koncepčne pracujúcich tímov našich súperov. No i tak náš výsledok nebol najhorší. Konečné 17. miesto za 3 výhry a 4 prehry s vyrovnaným skóre 56:56, je pre nás v tejto konkurencii veľkým prísľubom do ďalšej práce. V prehratých súbojoch sme ani raz nezaostali o viac ako 4 góly a výsledkovo sme za sebou nechali aj tri bratislavské a jeden košický tím. Zvlášť okamihy po poslednom hvizde záverečného zápasu o umiestnenie proti súperom zo Sabinova, ktorý sme spoločným tímovým úsilím otočili zo stavu 1:5 na 6:5, sme si dokonale užili. Rozhodujúci gól strelil v predĺžení Timko Kravec. Naším najlepším strelcom a hlavným motivátorom bol kapitán Šimon Dobrovodský. Najužitočnejším hráčom pre tím zasa obranca Šimon Grassl.

Vedenie nášho florbalového tímu si vysoko cení názory, ktoré v Trenčíne zazneli na našu adresu. Veď v konkurencii družstiev z okresných a krajských miest sme vychádzali zo suverénne najmenšej hráčskej základne, prakticky len z detí našej obce. Pozornému oku florbalových odborníkov neunikla naša dlhodobá a trpezlivá práca s mladou generáciou, postrehnuteľná v rozvahe a prejavoch florbalového talentu v rozhodujúcich momentoch jednotlivých zápasov.

Uplynulé obdobie bolo pre florbal na Trnavej Hore veľkou školou skúseností a príležitosťou zmerať si sily s najlepšími. Dlhodobú podporu dostávame od obecnej samosprávy a vedenia Základnej školy v Trnavej Hore. Nemenej dôležitá je pre nás aj aktívna spolupráca s rodičmi vážiacimi si tréningovú pravidelnosť a systematickosť pohybového rozvoja svojich detí. Fakt, že v súčasnosti v tréningovom procese zameranom na základy florbalu pracujeme už aj s druhou, mladšou skupinou detí, dáva pozitívny signál do blízkej budúcnosti.

Tomáš Dobrovodský, vedúci družstva

 

http://sviste.prozone.sk

Foto a výsledky z Turnaja o Pohár prezidenta SZFB

Samostatný nájazd v atmosfére turnaja

Reportáž v Novinách TV JOJ so zábermi našich 13.5.2018 (reportáž začína v čase 31:50)


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka