Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Trnavohorská šarkaniáda 2017Vytlačiť
 

Trnavohorská šarkaniáda 2017V poradí 7. ročník Trnavohorskej šarkaniády sa uskutočnil na ihrisku Hrable v nedeľu 1. októbra 2017. Počasie podujatie mimoriadne žičilo, babie leto sa ukázalo v plnej kráse a nechýbal ani vietor.

Po zaevidovaní a roztrénovaní všetkých súťažiacich sa v mene organizátora, občianskeho združenia Spoločne pre obce, obec nám prihovoril prítomným jeho predseda Janko Ďaďo. Jeho úvodné slová „Šarkany hore v Trnavej Hore“ sa podarilo naplniť a šarkany lietali jedna radosť. Celkom bolo zaregistrovaných 38 súťažiacich a všetci sa naozaj snažili svoje šarkany riadne rozlietať. Pri pohľade na ich úsilie sa potvrdila správnosť rozhodnutia organizátorov nevyhlasovať v tomto roku súťažné kategórie a nechať všetkých, aby si podujatie len tak príjemne užili. Víťazstvo a ocenenie patrili všetkým deťom, ktoré prišli stráviť slnečné nedeľné popoludnie zdravým pohybom na čerstvom vzduchu. Všetci zaregistrovaní súťažiaci tak dostali účastnícky diplom a balíček s mixom sladkostí, nápoja a chrumiek. Jedno mimoriadne ocenenie však bolo udelené: v drvivej prevahe kupovaných šarkanov sa vynímal doma vyrobený šarkan Adamka Koštu, ktorý navyše aj úžasne lietal.

Súčasťou podujatia bola súťaž vo vyrezávaní tekvíc. Pre účastníkov bolo pripravených 38 tekvíc a pracovné stoly s potrebným náradím na vyrezávanie a dlabanie. Do súťaže sa zapojilo 28 detí, ktorým sa – občas aj s výdatnou pomocou rodičov –podarilo vyrezať a rôznymi prírodnými materiálmi dekorovať všetky tekvice. Aj v tomto prípade bola úroveň výsledných diel veľmi vyrovnaná, nebolo preto určené poradie vyrezaných tekvicových strašidielok. Všetci účastníci dostali rovnako okrem pochvaly aj malé darčekové balíčky. Udelené však boli dve ocenenia: Mirko Rúčka dostal diplom za veľmi vkusné dekorovanie vyrezanej tekvice prírodnými materiálmi a Sárinka Homolová za tvorivé nasadenie.

Organizátori pamätali aj na to, aby účastníci podujatia nezostali hladní a smädní. Pre všetkých, malých aj veľkých, bol pripravený teplý čaj. Dobre padli v pahrebe pečené zemiačky s maslom a soľou, či vlastnoručne opečené špekáčiky na malých, ale bezpečných „klátikových“ ohníkoch.

Na šarkaniáde nechýbala ani príjemná hudba a kvalitné ozvučenie, vďaka ktorému mohli účastníci dobre počuť nielen pohodové pesničky, ale aj organizačné pokyny. A pomohlo nájsť aj strateného šarkana.

Poďakovanie patrí všetkým členom OZ SPOON, ktorí podujatie pripravili, rovnako aj všetkým účastníkom, ktorí si našli čas a chuť stráviť nedeľné popoludnie na šarkaniáde.

Podujatie si môžete pripomenúť vo fotogalérii, autorom fotografií je Janka Kaštierová.

Fotogaléria -  Trnavohorská šarkaniáda 2017

 


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka