Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Toto pokladám za drzosť voči všetkým občanom našej obce!Vytlačiť
 

Toto pokladám za drzosť voči všetkým občanom našej obce!Neuveriteľné! Len niekoľko dní po obnovení samooblužného miesta na zber (len) starých pneumatík sa zopakovala situácia spred pár týždňov.

Niekto na miesto, ktoré je určené len pre zber starých pneumatík, opakovane „odložil“ káblové obaly, ktoré predtým vyraboval od medi, či hliníka pre svoj zisk a bezcenný odpad, ktorý spracovatelia gumy odmietajú, nezaviezol na zberný dvor ale jednoducho odhodil k starým pneumatikám možno aj v mylnej nádeji, že sa to podobá gume a tak sa to zvezie s nimi. Keby to boli káble s medeným alebo hliníkovým drôtom, tak by išli do elektro odpadu, ale takto niekto vybral kov pre svoj zisk a bezcenný odpad hodil na starosť obci. No povedzte nie je to drzosť voči všetkým občanom, ktorí musia likvidáciu tohto bezcenného odpadu zaplatiť?

Slabou útechou je aj vedomie, že takýto odpad mohol skončiť aj v prírode ako čierna skládka. Okrem obalov z káblov tam tento drzáň odhodil aj rukavice a škatuľu s drobným plastovým odpadom. Keď sa pozriete na foto v prílohe, káble sú narezané na rovnakú dĺžku a nie je vylúčené, že pochádzajú z trestnej činnosti o čom budem informovať políciu.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka