Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Stavanie Mája 2018 v obci Trnavá HoraVytlačiť
 

Stavanie Mája 2018 v obci Trnavá HoraV pondelok 30.4.2018 sa v obci Trnavá Hora konalo už tradičné stavanie Mája. Celú akciu mali v réžii členovia DHZ Trnavá Hora - Jalná.

Už v nedeľu boli zahájené prípravy, aby všetko prebehlo tak, ako bolo naplánované. V pondelok sa už v doobedňajších hodinách zišli niektorí členovia DHZ pri požiarnej zbrojnici, aby pomáhali pri varení guľášu „guľáš majstrom“ Vladkovi Abrahámovi, Števkovi Krajčovi a Milankovi Bartovi, st. Guľáš bol výborný, tak ako po minulé roky.

Poobede sa pripojili aj ostatní členovia k prípravám. Nachystali šenk a stanovištia jednotlivých disciplín pre deti, medzi ktoré patrili - spájanie a rozpájanie hadíc, striekanie z džberoviek na terč, dráha z pneumatík, hádzanie loptičiek do draka a slalomová dráha s podlezom. Na každom stanovišti boli určení členovia DHZ, ktorí sa venovali deťom pri plnení disciplín. Okrem „hasičských“ stanovíšť sa deti mohli povoziť na koníkoch, ktoré doviedol Miloš Žbirka spolu s Alessiom Di Carlom. Taktiež si mohli dať nakresliť nejaký pekný motív na tváričku našou Dominikou Neuschlovou. Samotnému postaveniu mája predchádzalo vystúpenie detí zo Základnej školy v Trnavej Hore pod vedením Dominiky Gazdíkovej. O hudbu a ozvučenie ako také sa postarali Jakub Kravec a Dominik Žiak. Sprievodné slovo počas celej akcie mala Lenka Ihradská, zástupkyňa starostu obce.

Po postavení mája sa deti mohli naplno venovať spomenutým disciplínam, jazde na koníkoch, maľovaniu na tvár a v neposlednom rade sa mohli previezť na hasičskej ávii počas okružných jázd po obci, ktoré zabezpečoval vodič - strojník, Miroslav Bernáth.

Dúfame, že sa všetkým na tohtoročnom stavaní mája páčilo a veríme, že na budúci rok opäť prídu medzi nás. Na záver by sme radi vyslovili veľké ĎAKUJEME Vladkovi Abrahámovi, Števkovi Krajčovi, Milankovi Bartovi st., Milošovi Žbirkovi, Alessiovi Di Carlovi, Dominike Gazdíkovej, Jakubovi Kravecovi, Dominikovi Žiakovi a Lenke Ihradskej, pretože aj oni majú veľkú zásluhu na úspešnosti tejto akcie! V neposlednom rade patrí veľká VĎAKA aj pánovi Poláčekovi, ktorý zabezpečil stromy na tohtoročné máje!

Fotogaléria - Stavanie Mája 2018 v obci Trnavá Hora

 


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka