Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Spomienka na 74. výročie SNP pri Pamätníku SNP na KľačanochVytlačiť
 

Spomienka na 74. výročie SNP pri Pamätníku SNP na KľačanochV deň 74. výročia vypuknutia SNP, v stredu 29. augusta 2018, sa zišla pri Pamätníku SNP v Kľačanoch skupina asi 20 obyvateľov obce Trnavá Hora, aby si pripomenuli túto dejinnú udalosť.

Pred 74 rokmi, v tento deň začalo SNP pod heslom "začnite s vyťahovaním". Spomienku na SNP ako už tradične zorganizovali Občianske združenie Kľačianske dvory, Klub dôchodcov Trnavá Hora a Obec Trnavá Hora.

Po štátnej hymne a privítaní účastníkov predsedom OZ Kľačianske dvory Jánom Tomčiakom sa k zhromaždeným prihovoril  starosta obce  Pavel Kravec. Ten vo svojom vystúpení okrem dejinných faktov krátko spomenul aj históriu vzniku a výstavby tohto pamätníka. A keďže ten má za sebou už 5 desaťročí, vyžaduje si opravy a úpravy. Tie sú nevyhnutné pre jeho zachovanie. Práce sa začnú už v najbližších dňoch. Budúce okrúhle jubileum tak už bude pod vynoveným pamätníkom.

Umelecky spestril stretnutie Danko Mikláš prednesom básne. Na konci spomienky rečníci spolu s predsedom Klubu dôchodcov Jánom Slašťanom položili k soche partizána veniec vďaky  a na miestnom cintoríne  zapálili sviečky na hroboch padlých. Záver akcie bol v miestnom kultúrnom dome, v ktorom pripravili pohostenie členovia Občianskeho združenia Kľačianske dvory.


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka