Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Školská kuchyňa v obci Trnavá Hora má moderný konvektomatVytlačiť
 

Školská kuchyňa v obci Trnavá Hora má moderný konvektomatKonvektomat je zložité a záhadné slovo, ktoré pri prvom počutí vzbudzuje v človeku predstavu všeličoho, len nie spojenie s prípravou jedla. Konvektomat je najmodernejšie zariadenie na prípravu jedál, ktoré sa používa pre veľký počet stravníkov, ako sú reštaurácie, školské a podnikové stravovacie zariadenia.

Konvektomat je vlastne veľkokapacitná rúra, ktorá pracuje na princípe používania horúceho vzduchu riadeného mikropočítačom, čo umožňuje presnú reguláciu a rovnomernosť procesu prípravy pokrmov. V konvektomate sa môžu variť a piecť naraz rôzne druhy jedál bez ovplyvnenia chute, pri minimálnej hmotnostnej strate suroviny, s minimálnym použitím tukov a olejov na pečenie.

Veľkým prínosom konvektomatov pre zdravé stravovanie je výrazné zníženie straty vitamínov, ktoré sa pri bežnom varení vo vode vyplavujú do vody s ktorou putujú do odpadu.

Od novembra 2018 aj naša Školská jedáleň Trnavá Hora dostala do výbavy konvektomat. A to vďaka schváleniu tejto investície poslancami obecného zastupiteľstva. Bude slúžiť na pripravu stravu pre deti v materskej a základnej škole, ako aj pre seniorov našej obce Trnavá Hora, ktorým obec stravu rozváža do ich domovov.

Všetkým želáme dobrú chuť!

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka