Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Seniori oslávili 10 rokov od založenia Klubu dôchodcov Trnavá HoraVytlačiť
 

Seniori oslávili 10 rokov od založenia Klubu dôchodcov Trnavá HoraV piatok 8. septembra 2017 sa uskutočnilo stretnutie členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora, na ktorom si pripomenuli 10. výročie od založenia organizácie v našej obci.

Významné jubileum spolu so seniormi prišli osláviť aj starosta obce Trnavá Hora Pavel Kravec a predseda Klubu dôchodcov z Hronskej Dúbravy Anton Magula.

Klub dôchodcov Trnavá Hora bol založený v auguste 2007, kedy sa konalo ustanovujúce stretnutie dôchodcov, ktorí chceli a prejavili záujem o dôchodcovské aktivity. Na začiatok sa zvolil 6-členný výbor a klub tak mal 24 členov. „Zakladajúca schôdza sa konala v zasadačke Obecného úradu v Trnavej Hore 8. augusta 2007 za účasti 33 dôchodcov, vtedajšieho starostu obce Jána Harmana  a Juraja Beňu, predsedu Okresnej organizácie JDS v Žiari nad Hronom,“ spomína predseda JDS Ján Slašťan. Ako ďalej dodáva, zakladajúcou schôdzou sa definovala činnosť JDS v rámci okresu, podmienky fungovania v obci v úzkej spolupráci so starostom a obecným zastupiteľstvom. „Do konca roku sa rozrástol počet členov na 59.

Neskôr naši seniori na základe koncoročnej hodnotiacej schôdze 30.  decembra 2009 odsúhlasili ukončenie členstva v Jednote dôchodcov Slovenska. Tým zanikla členská organizácia Jednoty dôchodcov v obci Trnavá Hora a 1. januára 2010 vnikol Klub dôchodcov, ktorý pokračuje v doterajších aktivitách seniorov obce Trnavá Hora. V tom istom roku mal klub k začiatku marca 79 členov. Postupne sa pridávali ďalší členovia, až ku dnešnému dňu má klub 88 členov,“ spresňuje Ján Slašťan s tým, že počas pôsobenia klubu bolo celkovo zaevidovaných až 120 členov.

„Výbor by nemohol zvládnuť všetky podujatia, keby mu nepomáhali manželia Beňovci, Kriššákovci, Trubanovci a mnohí ďalší. Vďaka patrí aj všetkým tým, ktorí po celé roky piekli sladké koláče či slané pečivo, a to bez nároku na finančnú odmenu. Finančne nám pridelením dotácie na činnosť v každom roku pomáha aj obec Trnavá Hora,“ vysvetľuje ďalej Ján Slašťan.

Klub si vedie aj podrobné štatistiky. Z tých vyplýva, že počas desaťročného fungovania sa uskutočnilo 22 zájazdov po Slovensku, 3 zájazdy do Poľska, jeden zájazd na Moravu. Členovia klubu sa zúčastnili 7-krát celobecnej akcie jarného upratovania obce, pričom prišlo vždy aspoň 30 členov.

Každý rok sme tiež zorganizovali spolu s partnerským klubom z Hronskej Dúbravy Juniáles. Seniori sa mohli stretnúť a posedieť počas týchto rokov aj pri guláši. Každý rok si tiež uctia pamiatku SNP pri pamätníku v Kľačanoch. Pre svojich členov tiež klub zorganizoval 18-krát návštevu divadelných predstavení, a to buď vo Zvolene, alebo Banskej Bystrici.

„Toto sú len tie najhlavnejšie aktivity. Sú však aj iné, ktoré si organizujeme v rámci klubu. Veríme, že zapojíme ešte viac dôchodcov do práce a činnosti klubu v nasledujúcom období,“ uzatvára predseda klubu Ján Slašťan.

Fotogaléria - Seniori oslávili 10 rokov od založenia Klubu dôchodcov Trnavá Hora


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka