Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Podujatia Občianskeho združenia Kľačianske dvory – jar 2018Vytlačiť
 

Podujatia Občianskeho združenia Kľačianske dvory – jar 2018Občianske združenie organizuje rôzne podujatia počas celého roka. Snáď iba s výnimkou prázdninového mesiaca júla a zimného januára. V jarných mesiacoch tohto roku sa ich už uskutočnilo viacero. V tomto príspevku spomenieme tri z nich a ostatným sa budeme venovať samostatne.

Prvým jarným podujatím bolo jarné upratovanie obce, ktoré každoročne organizuje obec v spolupráci s viacerými spoločenskými organizáciami na svojom území. Na Kľačanoch sme okrem „obvyklých“ miest záujmu tiež oslobodili od tŕnia, chrastia a množstva odpadu prístupovú cestu k Pamätníku SNP. Táto chvojina našla svoje využitie na vatru na Deň víťazstva.

Posledný aprílový deň tradične i na Kľačanoch patrí stavbe mája. Tentokrát to bolo aj s hudbou a tancom. A potešujúci je fakt, že priemerný vek staviteľov mája sa už dostal na úroveň okolo 40 rokov. Boli časy, keď to bolo vysoko cez 55.

Tretím významným podujatím bolo stretnutie občanov Trnavej Hory i blízkeho okolia pri Pamätníku SNP. To bolo 7.5. a zišlo sa tam minimálne pol stovky ľudí všetkých vekových kategórií. Po prednese básne žiakom ZŠ a príhovoroch starostu obce Pavla Kraveca a nášho histórie znalého Jurka Valenta sa vo vatre zúžitkovalo tŕnie a chrastie, čo bolo nakopené počas už spomínaného jarného upratovania obce.

Fotogaléria - Podujatia Občianskeho združenia Kľačianske dvory – jar 2018

Spracoval -JT-


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka