Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Trnavá Hora zaslala županovi BBSK Jánovi Lunterovi list upozorňujúci na cesty ohrozujúce bezpečnosťVytlačiť
 

Obec Trnavá Hora zaslala županovi BBSK Jánovi Lunterovi list upozorňujúci na cesty ohrozujúce bezpečnosťObec Trnavá Hora už dlhodobo upozorňuje vedenie VUC BB, že stav ciest spájajúcich obec so svetom je nevyhovujúci a v prípade padania skál z tzv. dúbravského brala aj ohrozujúci životy posádok áut prechádzajúcich popod bralo.

Preto Obec Trnavá Hora zaslala 12.3.2018 novému županovi Jánovi Lunterovi rozsiahly list v ktorom boli jednotlivé kritické úseky opísané a ich opis bol doplnený fotodokumentáciou. Obec nedostala ani takmer po 4 mesiacoch odpoveď od župana, hoci tento list bol zaslaný priamo jemu. Preto sa obec obrátila na televíziu TA3 so žiadosťou o pomoc. V priebehu týchto 4 mesiacoch sa prišiel na situáciu pozrieť vyslaný referent župy a telefonoval riaditeľ župného odboru dopravy, aby vysvetlil, že niektoré kritické miesta sa budú riešiť tzv. turbovaním a na niektoré nie sú prostriedky, ale písomnú odpoveď, ktorá je už aj zväzujúca dodnes od predsedu samosprávneho kraja Jána Luntera neprišla.

Popravde treba povedať, že keď bol Ján Lunter televíziou TA3 upozornený, že na list obci neodpovedal,  osobne zatelefonoval starostovi obce, aby sa ospravedlnil. Toto hodnotím veľmi pozitívne, lebo je to prejav osobnostnej a manažérskej zrelosti vzhľadom k tomu, že priznanie chýb sa dnes už akosi „nenosí“.

Plné znenie listu, ktorý Obec Trnavá Hora zaslala 12.3.2018 županovi BBSK Jánovi Lunterovi

Reportáž TA3 na tému: Cesty sú hrozbou, varuje obec. Banskobystrickému županovi poslali list

Pavel Kravec, starosta obce

Plné znenie listu, ktorý Obec Trnavá Hora zaslala 12.3.2018 županovi BBSK Jánovi Lunterovi 2018_Trnava_Hora_List_BBSK_Nevyhovujuce_cesty.pdf 2018_Trnava_Hora_List_BBSK_Nevyhovujuce_cesty.pdf (390 kB)

 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka