Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Trnavá Hora využíva novú revolučnú technológiu dezinfekcie pitnej vody v hornej časti obceVytlačiť
 

Obec Trnavá Hora využíva novú revolučnú technológiu dezinfekcie pitnej vody v hornej časti obceObec Trnavá Hora má vo svojom vlastníctve všetky vodné zariadenia, ktorými zásobuje pitnou vodou hornú časť obce. Teda záchyt prameňov, vodojem a rozvodnú sieť vedúcu k jednotlivým domom. Voda je pravidelne kontrolovaná Úradom verejného zdravotníctva, ktorý overuje jej zdravotnú nezávadnosť pravidelným odberom vzoriek a ich chemickým rozborom.

Dezinfekcia vody bola už od postavenia vodojemu zabezpečovaná dávkovaním chlóru, ktorý je však nepríjemný zanechávaním pachovej stopy. Od októbra roku 2018 je chlórovanie zabezpečované novou technológiou Twinoxide, ktorej prednosťou je „bezzápachovosť“. Technológiu dodala zvolenská firma Aquatrade.

Okrem novej bezzápachovej technológie dezinfekcie vody je potešiteľné, že už tri roky je zásobovanie obyvateľov tejto časti obce pitnou vodou bez porúch a výpadkov, čo však neznamená, že nepokračujeme v podávaní žiadostí o dotáciu na dokončenie rekonštrukcie vodovodnej siete. Taktiež nás na jar čaká komplexné vyčistenie záchytov prameňov a vodojemu, aby voda bola nielen pitná, ale aj kvalitná.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka