Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Trnavá Hora pozvala osamelých občanov na spoločný obed v duchu „Nech na Vianoce nie je nikto sám“Vytlačiť
 

Obec Trnavá Hora pozvala osamelých občanov na spoločný obed v duchu „Nech na Vianoce nie je nikto sám“Obec Trnavá Hora pozvala osamelých občanov na spoločný obed v duchu „Nech na Vianoce nie je nikto sám“

Na Štedrý deň organizujú mestá a obce obed, na ktorý pozývajú bezdomovcov alebo ľudí, ktorí sú z rôznych životných príčin osamelí. Aj v našej obci sa konal v tento deň už tretí raz obed, ktorého cieľom bolo poskytnúť spoločnosť všetkým, ktorí sa môžu cítiť osamelí.

Zo 48 oslovených občanov pozvanie prijalo 13, pre ktorých farnosť a obec pripravili za podpory štedrých ľudí malé pohostenie s tradičnými vianočnými jedlami.

Na začiatku obeda sme si udalosti narodenia Ježiša Krista pripomenuli čítaním z Biblie, ktoré predniesol farár Andrej Darmo a potom sa už pokračovalo tradičnými úkonmi: rozkrojením jabĺčka, jedením oblátok, opekancov a vypraženej ryby s majonézovým šalátom.

Po obede sa pospomínalo na všeličo, čo sme niekedy prežili. Na záver dostal každý účastník od farnosti malý darček.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka