Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Trnavá Hora má novú úradnú a informačnú tabuľuVytlačiť
 

Obec Trnavá Hora má novú úradnú a informačnú tabuľuKaždá vec raz doslúži a príde čas na jej výmenu. Takto je to aj s úradnou tabuľou obce Trnavá Hora a informačnou tabuľou na KD Jalná. Obe slúžili cca 20 rokov a svojím vzhľadom, ale aj obsluhou splnili svoj účel a preto boli vymenené za nové, esteticky aj konštrukčne vyhovujúce súčasným požiadavkám.

Staré tabule, či skôr skrinky boli z dreveného materiálu s ťažkým, dohora sa otvárajúcim predným sklom a polystyrénovým podkladom na ktorý sa špendlíkmi pripínali úradné dokumenty, oznamy a iné informácie. Nové skrinky sú uzamykateľné s bočným otváraním a magnetickým uchytením dokumentov.

Povinnosť obce mať voľne dostupnú úradnú tabuľu na ktorej sú zverejňované dokumenty a informácie dotýkajúce sa občanov predpokladá už Ústava SR a aj napriek modernej dobe, keď obce majú „úradnú tabuľu“ na svojich weboch, je úloha fyzickej úradnej tabule obce nachádzajúcej sa pri obecnom úrade nezastupiteľná.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka