Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Trnavá Hora má kontajner na skladovanie zimného posypového materiáluVytlačiť
 

Obec Trnavá Hora má kontajner na skladovanie zimného posypového materiáluJedným z dlhoročných problémov obce Trnavá Hora bol chýbajúci sklad posypového materiálu. V jeseni sa obce podarilo vyriešiť tento problém postavením skladu na zimný posypový materiál, ktorý obec používa na udržiavanie zjazdnosti miestnych komunikácii.

Zimný posypový materiál vyžaduje, aby nebol vlhký, lebo pri mrznutí sa s ním nedá pracovať – nakladať a posýpať, preto musí byť skladovaný v zakrytých a suchých priestoroch. Doteraz bol posyp skladovaný v kope a prikrývaný plastovými fóliami pred obecnou garážou pri Babe Jage. Druhá kopa bola pod vstupným mostom na obecný úrad. Obe riešenia neboli najlepšie a navyše aj nie estetické.

Preto sme hľadali miesto a spôsob ako skladovať zimný posyp vyhovujúcejšie a estetickejšie. Rozhodovali sme sa medzi vybudovaním skladovej budovy a výrobou špeciálneho nadrozmerného skladu, ktorý by svojím objemom a konštrukciou zodpovedal požadovanému množstvu. Po zvážení ceny postavenia skladu a výrobou kontajnera, ako aj stanoviska urbáru k miestu na ktorom sme chceli sklad postaviť, sme sa rozhodli pre mobilný kontajner, ktorý vyrobila prešovská firma Globstav.

Kontajner má otváraciu strechu a takú šírku, aby do kontajnera mohlo vojsť pri otvorenej streche nákladné auto z ktorého sa vysype posypový materiál priamo do kontajnera.

Verím, že toto riešenie je dobré nielen preto, že mobilný kontajnerový sklad je pekný, zelený a estetický, postavený na okraji obce, ale, že posyp v ňom uskladnený bude suchý a pre zimnú údržbu použiteľný.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka