Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Občianske združenie Kľačianske dvory pozýva na 7. ročník podujatia Starosvetská mlatba na Kľačanoch Vytlačiť
 

Občianske združenie Kľačianske dvory pozýva na 7. ročník podujatia Starosvetská mlatba na KľačanochObčianske združenie Kľačianske dvory pozýva všetkých priaznivcov tradícii na 7. ročník podujatia Starosvetská mlatba na Kľačanoch v sobotu 25.august 2018 so začiatkom o 14:00.

Návštevníci budú mať príležitosť zoznámiť sa s tradičnými poľnohospodárskymi technológiami a remeslami našich predkov formou komentovaných ukážok s možnosťou všetko si prakticky vyskúšať. Môžete sa tešiť na ručné i strojové mlátenie obilia, prípravu sečky, ukážky kováčskeho, tesárskeho aj kamenárskeho remesla, mútenie masla, pečenie chleba a pochúťky starých materí. Nebude chýbať včelár, košíkár či rezbár. Podujatie je zážitkom pre celú rodinu, pre deti bude k dispozícii strelnica, jazda na koni, krútenie gápľom a iné dedinské zábavky.

Hladným a smädným ulahodí tradičný kozácky guláš a chladené nápoje. Do tanca a pre náladu zahrá ľudová hudba.

Akcia s podtitulom "Starším pre spomienku a mladším pre poučenie" sa uskutoční 25.augusta v obci Trnavá Hora - časť Kľačany. Program začína o 14:00. Všetci ste srdečne vítaní. Všetky informácie nájdete postupne aj na FB stránke Občianske združenie Kľačianske dvory.

Podujatie je organizované s podporou obce Trnavá Hora.


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka