Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Nočná cesta rozprávkovým lesom na Kľačanoch pri príležitosti Medzinárodného Dňa DetíVytlačiť
 

Nočná cesta rozprávkovým lesom na Kľačanoch pri príležitosti Medzinárodného Dňa DetíDruhú júnovú noc sa Kľačany stali dejiskom netradičného podujatia. Pri príležitosti Medzinárodného Dňa Detí pripravili pre malých aj veľkých OZ Kľačianske dvory a jeho sympatizanti nočnú cestu rozprávkovým lesom.

Akcia začala o 19:00 spoločnou opekačkou v areáli KD Kľačany. Po zotmení sa postupne približne tridsiatka detí vydala na nenáročnú trať lesom v okolí obce spestrenú rozprávkovými bytosťami a jednoduchými úlohami. Na štart boli deti dopravované na koníkoch, do terénu už museli po vlastných a bez rodičov.

Ako to už v rozprávkach býva, noc patrí zväčša strašidlám a nebolo tomu inak ani na Kľačanoch. Deti museli prejaviť nielen zmysel pre orientáciu a zručnosť, ale tiež prekonať strach z neznámeho. Nakoniec sa všetci, účinkujúci aj malí prieskumníci, výborne zabavili a pri spoločnom ohni si vymieňali skúsenosti z vydareného nočného dobrodružstva. 


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka