Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mikulášska kontrola detí na KľačanochVytlačiť
 

Mikulášska kontrola detí na Kľačanoch 2017S miernym predstihom oproti iným dedinám prišiel Svätý Mikuláš so svojou suitou na Kľačany už v nedeľu večer 3.12.2017. A prišiel pekne poctivo po starosvetsky do každého domu, kde bývajú deťúrence vhodného veku.

V patričnom ustrojení, bez potreby lepiť si falošnú bradu a fúzy. Keďže sa jeho príchod podarilo celkom dobre utajiť, prekvapenie bolo u mnohých nefalšované. Smiech a krik sa striedal aj s plačom a slzičkami, lebo to čertisko bolo fakt hrôzostrašné. Ešte šťastie, že to anjelik dokázal vždy dať do poriadku. Posypanú cestu prikryla popoludní nová vrstva snehu, a tak prepravu Mikuláša od domu k domu zabezpečovali sane s konským poťahom. Zabávali sa dobre deti aj dospelí, veď v servisnom tíme bolo okrem poníka Athosa deväť ďalších dospelákov. Takže každý účinkujúci mal k dispozícii troch „pucflekov“. Jednoznačný uzáver z tohto podujatia: vrátiť sa k tejto starej forme, ktorá má svoje neprekonateľné čaro. A najmä, keď vyjde také počasie, ako tento rok.

Fotogaléria - Mikulášska kontrola detí na Kľačanoch

Spracoval: -JT-


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka