Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Literárny večer v Kľačianskom klube na tému Od varešky k peru - Terézia Vansová, ako ju nepoznáteVytlačiť
 

Literárny večer v Kľačianskom klube na tému Od varešky k peru - Terézia Vansová, ako ju nepoznátePri príležitosti 160. výročia narodenia Terézie Vansovej sa v Kľačianskom klube v Kľačanoch uskutočnil  v sobotu 17. 11. 2018 ďalší literárny večer s vysokou účasťou občanov Kľačian a Trnavej Hory. Zúčastnilo sa ho 35 poslucháčov.

Dlhoročná kurátorka Literárneho a hudobného múzea Zlata Troligová a riaditeľka Štátnej vedeckej knižnice Blanka Snopková predstavili Teréziu Vansovú. A to, nielen ako významnú Slovenskú spisovateľku, autorku prvého Slovenského románu, redaktorku Dennice a osvetovú pracovníčku, ale aj ako pokrokovú propagátorku gastronómie. Terézia Vansová zostavila Novú kuchársku knihu vydanú v roku 1930 nakladateľom F. Klimešom v Liptovskom sv. Mikuláši. Podľa autorky kniha obsahuje vyše 900 vyskúšaných a osvedčených predpisov, ktoré zodpovedajú požiadavkám nielen prostej, ale i najlepšej kuchyne.

Rekordná účasť poslucháčov dáva nádej že na budúcom literárnom večere venovanom deťom prídu aj rodičia s deťmi.

Fotogaléria - Literárny večer v Kľačianskom klube na tému Od varešky k peru - Terézia Vansová, ako ju nepoznáte

Jozef Gero, Kľačiansky klub


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka