Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kľačiansky rozprávkový les - MDD 2017 na KľačanochVytlačiť
 

Kľačiansky rozprávkový les - MDD 2017 na KľačanochKľačiansky rozprávkový les pre deti k MDD, ktoré sa konalo v nedeľu 4.6.2017, zorganizovalo Občianske združenie Kľačianske dvory s finančnou, technickou a morálnou podporou Obecného zastupiteľstva v Trnavej Hore.

Už skoro popoludní sa začali schádzať vo vynovených priestoroch kultúrneho domu nielen organizátori a účinkujúci, ale aj prví nedočkaví účastníci prechodu rozprávkovým lesom. Trasa bola iná ako pred rokom, trochu dlhšia, náročnejšia i strašidelnejšia. Nečudo, že mnohí šarvanci sa radšej vydali na trasu v skupinkách a tí menej odvážni dokonca s rodičmi.

Veď, čo keby sa niektorá z tých rozprávkových bytostí rozhodla niekoho so sebou uchytiť a ujsť niekam do neznáma! Nebolo to, samozrejme, o strašení, ale o zábave, poznávaní a poučení. Bolo treba určovať rastlinky, ošetriť poraneného alebo prejaviť šikovnosť pri zdolávaní prekážok. Keďže záujemcov o putovanie sa nazbieralo viac ako tri desiatky, bolo potrebné púšťať ich na cestu postupne.

A tak tí, čo čakali, alebo sa už vrátili, si vyplnili čas jazdou na koňoch a hrami na detskom ihrisku za kulturákom. V cieli čakal každého úspešného pútnika batôžtek s maškrtami a po skončení opekanie (pravých!) špekačiek a iné dobroty. A dážď, ktorému viseli celé popoludnie nohy, sa spustil až hodinu po skončení vonkajších aktivít.

Fotogaléria - Kľačiansky rozprávkový les - MDD 2017 na Kľačanoch


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka