Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa plavili po DunajiVytlačiť
 

Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa plavili po DunajiKlub dôchodcov Trnavá Hora zorganizoval pre svojich členov v stredu 11.7.2018 výlet do Gabčíkova spojený s vyhliadkovou plavbou po Dunaji a prehliadkou vodného diela. Tohto výletu sa zúčastnilo sa 45 dôchodcov.

Členovia klubu dôchodcovu si vychutnávali okružnú plavbu po Dunaji na vyhliadkovej lodi Morava. Súčasťou tejto plavby bola aj prehliadka plavebných komôr vodného diela Gabčíkovo, plavba kanálom pod vodným dielom a tiež plavba starým korytom Dunaja. 

Vďaka tejto exkurzii sa dôchodcovia dozvedeli mnohé zaujímavé informácie, ako napr. že vodné dielo Gabčíkovo pozostáva z dvoch hlavných objektov, samotnej vodnej elektrárne a plavebných komôr. Z vyhliadkovej lode sa naskytol dôchodcom jedinečný pohľad na plavebné komory s pôdorysnými rozmermi 34 x 275 m. Taktiež zažili dvíhanie a spúšťanie lode priamo v komorách, ktoré umožňujú lodiam prekonať výškový rozdiel v rozmedzí 16 - 23,3 metra. Hoci počasie bolo daždivé, plavba bola relaxom s nádherným výhľadom na okolie dunajskej nížiny.

Po skončení plavby si členovia klubu pochutili na guláši v priestoroch reštaurácie neďaleko prístavu s výhľadom na Dunaj.

Fotogaléria - Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa plavili po Dunaji


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka