Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Členovia klubu dôchodcov sa zúčastnili autobusového zájazdu Deň stromu 2017 v Čiernom BaloguVytlačiť
 

Fotogaléria - Členovia klubu dôchodcov sa zúčastnili autobusového zájazdu Deň stromu 2017 v Čiernom BaloguV sobotu 8.7.2017 sa 42 členov Klubu dôchodcov Trnavá Hora zúčastnilo zájazdu do horehronskej obce Čierny Balog, kde sa konal už 16. ročník Dňa stromu vo Vydrovskej doline.

Dôchodcovia sa previezli známou Čiernohronskou železnicou so sprievodcami  oblečenými v dobových uniformách a tiež navštívili múzeum Čiernohronskej železnice.

Vo Vydrove bol bohatý kultúrny program. Vnúčatá spolu so svojimi starými rodičmi mohli absolvovať poznávací chodník s mnohými  zastaveniami (lesné víly, spúšťanie dreva, rôzne stroje na prácu v hore). Ostatní dôchodci sa zase započúvali do veselých tónov rôznych folklórnych skupín ako Hrdza, Živel, Všetečníci, Poľana, a prezreli rôzne výrobky a názorné ukážky činnosti remeselníkov.

V areáli Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu sa nachádza aj symbolický cintorín s tabuľkami, ktorý zriadili lesnícky obetiam, ktoré zahynuli pri práci v hore. Dôchodcovia si uctili ich pamiatku a našli tam aj nášho rodáka Ľubomíra Cepláka.

Poobede sa spustila riadna letná búrka, ktorá ukončila pekný sobotný deň.

Fotogaléria - Členovia klubu dôchodcov sa zúčastnili autobusového zájazdu Deň stromu 2017 v Čiernom Balogu


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka