Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Badmintonový turnaj na KľačanochVytlačiť
 

Badmintonový turnaj na KľačanochVerili by ste, že v spustnutom kultúrnom dome na Kľačanoch sa raz bude hrať badmintonový turnaj? Ešte v roku 2016 by to bola len takmer scestná myšlienka. Všetko však zmenil prenájom kultúrneho domu nájomcovi Jozefovi Gerovi, ktorý najskôr zrekonštruoval spoločenské priestory na pekné a útulné klubové prostredie poskytujúce široké možnosti posedenia v ktorom sa dokonca konalo aj zasadnutie obecného zastupiteľstva.

Neskôr opravil aj divadelnú sálu v ktorej sa okrem väčších kultúrnych podujatí konajú aj tenisové turnaje a najnovšie aj badmintonový turnaj.

Dnes dostal kultúrny dom pomenovanie Kľačiansky klub v ktorom sa v sobotu 2.12.2017 uskutočnil 1. ročník badmintonového turnaja za účasti hráčov z Trnavej Hory, Jalnej, Banskej Bystrice, Prahy, Zvolena, Žiaru nad Hronom a samozrejme aj z Kľačian.

Po dramatických bojoch so skvelou športovou náladou a odhodlanosťou vyhrať, nakoniec turnaj skončil víťazstvom dvojice Martin Ambróz a Mária Humená. Druhé miesto obsadil pár Peter Nemec a Terezka Faboková a tretie miesto obsadila dvojica Jozef Gero a Monika Humaiová. Nevďačné štvrté miesto, ktoré sa u nás tradične vyhlasuje, obsadila dvojica Zuzka Mašlárová a Vladka Turčanová. Turnaj sa vydaril a ďalšie pokračovanie bude v lete 2018.

Pavel Kravec, starosta obce


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka