Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obecné udalosti a spoločenské podujatia - Archív 2018

Obecné udalosti 2018

Posvätenie kaplnky Zmŕtvychvstania Pána na Farskom úrade v Trnavej HoreVytlačiť
 

Posvätenie kaplnky Zmŕtvychvstania Pána na Farskom úrade v Trnavej HoreNa Veľkonočný pondelok 2. apríla 2018 sa v obci Trnavá Hora udiala milá slávnosť. V priestoroch budovy farského úradu bola posvätená kaplnka Zmŕtvychvstania Pána.

Kaplnka vznikla prestavbou jednej z prízemných farských miestností v priebehu niekoľkých týždňov, prostredníctvom rúk ochotných dobrovoľníkov  a pod dohľadom Božej prozreteľnosti.

Už na prvý pohľad kaplnka zaujme svojím vzhľadom, výzdobou a zariadením interiéru, ktoré v sebe ukrývajú odkazy na mnohé symboly viery vytvárajúcimi v návštevníkovi kaplnky pocit meditatívneho pokoja.  Nechýbajú ani relikvie dvoch známych slovenských blahoslavených sestry Zdenky Schelingovej a Titusa Zemana.

Kaplnka bude slúžiť ako miesto stíšenia sa a hľadania pokoja v modlitbe pre kňazov, farníkov a príležitostných návštevníkov fary. S myšlienkou vytvorenia kaplnky prišiel správca farnosti Andrej Darmo.  Posvätil ju dekan Ján Flajžík zo Žiaru nad Hronom počas svätej omši za účasti všetkých, ktorí sa na vzniku kaplnky podieľali.


 
 

Druhý literárny večer v KD Trnavá Hora - KľačanyVytlačiť
 

Druhý literárny večer v KD Trnavá Hora - KľačanyV sobotu 24.3.2018 sa konal v poradí už druhý Literárny večer, ktorého cieľom je prinášať poslucháčom čítanie literatúry so zaujímavými témami, autormi a inými osobitosťami písaného slova.

Témou druhého literárneho večera  bola, nie tak dávna, havária atómového reaktora v Černobyle, ktorá je tragickou dejinnou udalosťou, poučením a výstrahou ľudstvu, že nie vždy dokáže to čo vytvorí vo svoj prospech ovláda tak, aby sa mu to nevymklo z rúk. Dvadsiatka hostí si vypočula pútavé rozprávanie Jána Tomčiaka, ktorý nedávno navštívil so skupinou Kľačancov Černobyľ.

Rozprávanie bolo úvodom k čítaniu z knihy Živá sila autora Sergeja Mirneho, ktorý v diele zhrnul autentické zážitky z vojenskej služby, v rámci ktorej bol nasadený ako jeden z tisícov sovietskych vojakov na likvidáciu následkov tejto ekologickej katastrofy. Úryvky boli čítané v ruskom i slovenskom jazyku. Korením večera bolo premietanie fotografií priamo z Černobyľskej oblasti a mŕtveho mesta Pripjať, ktoré boli zhotovené pri poznávacej výprave Kľačancov do tejto lokality na jeseň 2017.

spracoval Peter Fabok


 
 

Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora - JalnáVytlačiť
 

Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora - JalnáDňa 16.2.2018 sa konala výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora – Jalná. Výročná členská schôdza sa uskutočnila v súlade so stanovami Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky.

Na výročnej členskej schôdzi sa prerokovala správu o činnosti a správa o hospodárení DHZ za rok 2017. Ďalej sa na výročnej členskej schôdzi navrhlo a schválilo nové zloženie členov výboru DHZ, plán činnosti a plán úloh DHZ na rok 2018 a vykonalo sa povýšenie našich členov do vyšších hodností.

V diskusii starosta obce Pavol Kravec poďakoval členom DHZ za ich prácu, ktorú vykonávajú v obci, a takisto im bol odovzdaný Pamätný list z Územného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Žiari nad Hronom pri príležitosti 95. výročia založenia Zemskej hasičskej jednoty na Slovensku.

Diskusia prebiehala do neskorých večerných hodín. Nakoniec sme sa v dobrej nálade rozišli a popriali si splnenie všetkých našich stanovených cieľov na rok 2018.

Fotogaléria - Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora - Jalná


 
 

Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvoryVytlačiť
 

Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvoryNaše občianske združenie sa v súlade so zákonom zaevidovalo na príjemcu 2% zo zaplatených daní pre rok 2018. Ako si môžete pozrieť v pláne práce na rok 2018, naše aktivity sú široké a pestré.

Svojou troškou prispievame k návratu života do Kľačian a oživujeme tradície a dobré zvyky našich predkov.

Podstatné je, samozrejme, predovšetkým želanie a vôľa niečo urobiť, ale určitým podmieňujúcim faktorom sú aj finančné prostriedky. Jednou z možností, ako získať financie, je poukázanie podielu zo zaplatených daní.

Viac informácii a čiastočne vyplnené editovateľné tlačivá pre zamestnancov si môžete stiahnúť: Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvory.

V prípade SZČO a PO je vyhlásenie o poukázaní podielu zo zaplatenej dane súčasťou daňového priznania. Vyplnené tlačivo je možné odovzdať buď na príslušnom daňovom úrade alebo ho doručte na našu adresu a my zabezpečíme všetko potrebné.

Údaje pre poskytnutie sú nasledovné

Občianske združenie Kľačianske dvory

IČO 42305004

Kľačany 446

966 11 Trnavá Hora

Súbor na stiahnutie

 

Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvory 2018_OZ_Klacianske_dvory_2%Dan_2017.pdf 2018_OZ_Klacianske_dvory_2%Dan_2017.pdf (665.4 kB)

 
 

Výzva všetkým priaznivcom DHZ Trnavá Hora – Jalná na poukázanie 2% daneVytlačiť
 

Výzva všetkým priaznivcom DHZ Trnavá Hora – Jalná na poukázanie 2% daneAko občianske združenie, Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora – Jalná, by sme Vás touto cestou chceli požiadať o poukázanie finančného príspevku vo forme 2% z daní, ktoré ste ako fyzická alebo právnická osoba odviedli v kalendárnom roku 2017, na činnosť dobrovoľného hasičského zboru.

Finančné prostriedky, získané touto formou by sme chceli využiť predovšetkým na rozvoj športovej činnosti dobrovoľného hasičského zboru, ktorá je súčasťou zdokonaľovacej prípravy na boj proti požiarom a živelným pohromám. Váš finančný príspevok vo forme 2% z daní by nám v nemalej
miere pomohol v inovácii športovej techniky, pomocou ktorej reprezentujeme našu obec pri previerkach pripravenosti dobrovoľných hasičských zborov a pohárových súťažiach, ako aj pri inovácii zásahovej techniky a materiálno - technického vybavenia požiarnej zbrojnice.

V prípade, že sa nás rozhodnete podporiť poukázaním 2% z daní, nižšie nájdete všetky potrebné informácie ako na to.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň, Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora – Jalná.

Kroky potrebné k poukázaniu 2% z daní

  1. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám pri ročnom zúčtovaní vystavil „Potvrdenie o zaplatení dane“ a ak je potrebné oznámte mu, že chcete poukazovať 2% z daní.
  2. Vypočítajte 2% z Vašej zaplatenej dane na základe potvrdenia od zamestnávateľa, táto suma musí byť minimálne 3€.
  3. Pozorne si prečítajte a vyplňte tlačivo „Vyhlásenie“, ktoré môžete nájsť na strane č. 2 s predvyplnenými údajmi DHZ.
  4. Tlačivo spolu s potvrdením od zamestnávateľa môžete priniesť k pani Forgáčovej, ktorej adresu nájdete nižšie. Dokumenty budú následne hromadne odovzdané na daňový úrad alebo tak môžete urobiť aj osobne a tlačivo spolu s potvrdením odovzdať na daňovom úrade, avšak je tak potrebné urobiť do 30.4.2018.

Kontaktné údaje

Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora - Jalná
IČO: 00177474 5109
Email: forgacova.t@gmail.com
Mobil: +421 905 528 369
Web: www.trnavahora.sk/dhz-trnava-hora-jalna.html
Kontaktná osoba: Táňa Forgáčová - pokladník DHZ, Horná 199/9, 966 11 Trnavá Hora

Súbor na stiahnutie

Výzva všetkým priaznivcom DHZ Trnavá Hora – Jalná na poukázanie 2% dane 2018_DHZ_Trnava_Hora-Jalna_Darovanie_dane.pdf 2018_DHZ_Trnava_Hora-Jalna_Darovanie_dane.pdf (1.2 MB)

 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka