Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obecné udalosti a spoločenské podujatia - Archív 2018

Obecné udalosti 2018

Plán činnosti Klubu dôchodcov Trnavá Hora na rok 2018Vytlačiť
 

Plán činnosti Klubu dôchodcov Trnavá Hora na rok 2018Klub dôchodcov pôsobí v našej obci od roku 2007, kedy vznikol s cieľom pomáhať pri realizovaní záujmov seniorov a pri realizovaní a organizovaní rôznych spoločenských aktivít v obci. Pravidelne na začiatku roka si seniori pripravia Plán činnosti na jednotlivé mesiace. Prinášame vám prehľad podujatí a akcií, ktoré sa tento rok dostali do ich kalendára.

Tak ako po minulé roky, aj teraz sa členovia klubu zapoja do jarného upratovania obce. Opäť nebude chýbať návšteva v divadle, stretnutie členov pri guláši, čí posedenie v KD v októbri pri príležitosti Úcty k starším. Členovia klubu sa tohto roku môžu tešiť aj na autobusový zájazd do Gabčíkova spojený s plavbou na výletnej lodi a relaxom v termálnom kúpalisku Veľký Meder. Záver roka ukončia dôchodca už tradičným koncoročným stretnutím členov v kultúrnom dome.

Plán činnosti Klubu dôchodcov Trnavá Hora na rok 2018


 
 

Prehľad pripravovaných podujatí na rok 2018Vytlačiť
 

Prehľad pripravovaných podujatí na rok 2018Vedenie obce spoločne s organizáciami, ktoré na území Trnavej Hory pôsobia, pripravili Plán podujatí na rok 2018. Opäť nebude chýbať Stavanie Mája, pálenie vatry na Deň víťazstva, podujatie pri príležitosti Dňa detí, ale ani Floriánska zábava, či Silvestrovská veselica.

Tak ako po minulé roky, aj teraz sa občania budú môcť zapojiť do jarného upratovania obce. Novinkou tohto roku bude spoločné čistenie a kosenie cesty v obecnej časti Kľačany v spolupráci Kľačianskeho klubu, OZ Kľačianske dvory a Obecného úradu Trnavá Hora.

Organizátori pripravili tohto roku aj niekoľko športových podujatí, napr. Michalský beh, Stolnotenisový turnaj, Bedmintonový turnaj, Futbalový turnaj O pohár starostu obce Trnavá Hora a Pohárovú súťaž O pohár starostu obce Trnavá Hora. V auguste sa uskutoční ďalší ročník Mlatby a starých remesiel a bude sa klásť veniec k výročiu SNP.

Program a plán podujatí organizácií je naozaj široký a pestrý. Stačí si už len vybrať.

Prehľad pripravovaných podujatí na rok 2018

Obec Trnavá Hora prosí všetkých organizátorov spoločenských, kultúrnych a športových akcií, aby kontaktovali vedenie obce prostredníctvom mailu obec@trnavahora.sk (alebo administrátora stránky webmaster@trnavahora.sk) a informovali tak o svojich pripravovaných aktivitách a prípadných zmenách v Prehľade pripravovaných podujatí na rok 2018.


 
 

Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvoryVytlačiť
 

Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvoryNaše občianske združenie sa v súlade so zákonom zaevidovalo na príjemcu 2% zo zaplatených daní pre rok 2018. Ako si môžete pozrieť v pláne práce na rok 2018, naše aktivity sú široké a pestré.

Svojou troškou prispievame k návratu života do Kľačian a oživujeme tradície a dobré zvyky našich predkov.

Podstatné je, samozrejme, predovšetkým želanie a vôľa niečo urobiť, ale určitým podmieňujúcim faktorom sú aj finančné prostriedky. Jednou z možností, ako získať financie, je poukázanie podielu zo zaplatených daní.

Viac informácii a čiastočne vyplnené editovateľné tlačivá pre zamestnancov si môžete stiahnúť: Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvory.

V prípade SZČO a PO je vyhlásenie o poukázaní podielu zo zaplatenej dane súčasťou daňového priznania. Vyplnené tlačivo je možné odovzdať buď na príslušnom daňovom úrade alebo ho doručte na našu adresu a my zabezpečíme všetko potrebné.

Údaje pre poskytnutie sú nasledovné

Občianske združenie Kľačianske dvory

IČO 42305004

Kľačany 446

966 11 Trnavá Hora

Súbor na stiahnutie

 

Výzva priaznivcom a sympatizantom Občianskeho združenie Kľačianske dvory 2018_OZ_Klacianske_dvory_2%Dan_2017.pdf 2018_OZ_Klacianske_dvory_2%Dan_2017.pdf (665.4 kB)

 
 

Výzva všetkým priaznivcom DHZ Trnavá Hora – Jalná na poukázanie 2% daneVytlačiť
 

Výzva všetkým priaznivcom DHZ Trnavá Hora – Jalná na poukázanie 2% daneAko občianske združenie, Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora – Jalná, by sme Vás touto cestou chceli požiadať o poukázanie finančného príspevku vo forme 2% z daní, ktoré ste ako fyzická alebo právnická osoba odviedli v kalendárnom roku 2017, na činnosť dobrovoľného hasičského zboru.

Finančné prostriedky, získané touto formou by sme chceli využiť predovšetkým na rozvoj športovej činnosti dobrovoľného hasičského zboru, ktorá je súčasťou zdokonaľovacej prípravy na boj proti požiarom a živelným pohromám. Váš finančný príspevok vo forme 2% z daní by nám v nemalej
miere pomohol v inovácii športovej techniky, pomocou ktorej reprezentujeme našu obec pri previerkach pripravenosti dobrovoľných hasičských zborov a pohárových súťažiach, ako aj pri inovácii zásahovej techniky a materiálno - technického vybavenia požiarnej zbrojnice.

V prípade, že sa nás rozhodnete podporiť poukázaním 2% z daní, nižšie nájdete všetky potrebné informácie ako na to.

Ďakujeme za Vašu podporu a priazeň, Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora – Jalná.

Kroky potrebné k poukázaniu 2% z daní

  1. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám pri ročnom zúčtovaní vystavil „Potvrdenie o zaplatení dane“ a ak je potrebné oznámte mu, že chcete poukazovať 2% z daní.
  2. Vypočítajte 2% z Vašej zaplatenej dane na základe potvrdenia od zamestnávateľa, táto suma musí byť minimálne 3€.
  3. Pozorne si prečítajte a vyplňte tlačivo „Vyhlásenie“, ktoré môžete nájsť na strane č. 2 s predvyplnenými údajmi DHZ.
  4. Tlačivo spolu s potvrdením od zamestnávateľa môžete priniesť k pani Forgáčovej, ktorej adresu nájdete nižšie. Dokumenty budú následne hromadne odovzdané na daňový úrad alebo tak môžete urobiť aj osobne a tlačivo spolu s potvrdením odovzdať na daňovom úrade, avšak je tak potrebné urobiť do 30.4.2018.

Kontaktné údaje

Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora - Jalná
IČO: 00177474 5109
Email: forgacova.t@gmail.com
Mobil: +421 905 528 369
Web: www.trnavahora.sk/dhz-trnava-hora-jalna.html
Kontaktná osoba: Táňa Forgáčová - pokladník DHZ, Horná 199/9, 966 11 Trnavá Hora

Súbor na stiahnutie

Výzva všetkým priaznivcom DHZ Trnavá Hora – Jalná na poukázanie 2% dane 2018_DHZ_Trnava_Hora-Jalna_Darovanie_dane.pdf 2018_DHZ_Trnava_Hora-Jalna_Darovanie_dane.pdf (1.2 MB)

 
 

Plán práce Občianskeho združenie Kľačianske dvory na rok 2018Vytlačiť
 

Plán práce Občianskeho združenie Kľačianske dvory na rok 2018Občianske združenie Kľačianske dvory významnou mierou prispieva k rozvoju časti obce Kľačany, ako aj k zviditeľňovaniu jej kultúrneho, historického a prírodného bohatstva. Od svojho vzniku sa tiež občianske združenie pravidelne podieľa na organizovaní rôznych kultúrno-spoločenských aktivít v Kľačanoch. Niektoré podujatia sa už stali tradíciou a našli si svojich stálych návštevníkov.

Občianske združenie Kľačianske dvory aj v tomto roku pripravuje niekoľko zaujímavých podujatí. Opäť nebude chýbať program k Medzinárodnému dňu detí - tento krát prechádzka detí nočným lesom, a taktiež v širšom okolí obľúbená Mlatba a staré remeslá. Tohtoročnou novinkou bude starosvetské nakladanie kapusty. Koncom roka sa môžu fanúšikovia klubu tešiť na decembrovú zabíjačku, mikulášske podujatie pre deti, zdobenie vianočného stromčeka a silvestrovskú veselicu.

Prinášame vám ich prehľad podľa jednotlivých mesiacov, ktoré nájdete v sekcii Občianskeho združenie Kľačianske dvory: Plán práce Občianskeho združenie Kľačianske dvory na rok 2018.


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka