Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obecné udalosti a spoločenské podujatia - Archív 2018

Obecné udalosti 2018

Turistický prechod Kľačianskeho klubu cez KečkuVytlačiť
 

Turistický prechod Kľačianskeho klubu cez KečkuV sobotu 18. 11. 2018 zorganizoval Kľačiansky klub turistický výstup na Kečku, vrch nachádzajúci sa v Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy.

Členovia Kľačianskeho klubu začali svoj výstup z parkoviska, na ktoré sa dostanete od Hliníku nad Hronom, keď odbočíte pri benzínovej pumpe smerom na Sklené Teplice a ešte raz doprava zhruba po pol kilometri. Po zhruba kilometrovej prechádzke lesom dorazilo 19 účastníkov a jeden štvornohý ochranca k prvým informačným smerovníkom, na ktorých je zelenou značkou vyznačený výstup na Kečku. Na vrchol Kečky vedie strmý kopec po prekonaní ktorého nás čakala nádherná, priam rozprávková krajina, ktorá vyvoláva dojem, že ste v pralese. Scenériu tvoria kamene zarastené machom, aj papradím, kamenné moria, skalné veže, tunel v skale, jaskyne a krásne, prírodou tvarované stromy. Všetko sprístupňuje rebrík a reťaze. Je to dobrodružstvo pre veľkých aj malých. Späť sa vraciate cez Janovou lúku so senníkom a lesnou cestou k parkovisku.

Výstupu sprevádzala dobrá atmosféra umocňujúca nádherný deň, plný turistiky.

Fotogaléria - Turistický prechod Kľačianskeho klubu cez Kečku

spracoval Jozef Gero, Kľačiansky klub   


 
 

Mikuláš pri svojich potulkách po Slovensku neobišiel ani Trnavú Horu a KľačanyVytlačiť
 

Mikuláš pri svojich potulkách po Slovensku neobišiel ani Trnavú Horu a KľačanyV stredu 5. decembra 2018, po zotmení, navštívil Mikuláš spolu s nerozlučnými spoločníkmi čertom a anjelom pri svojich potulkách po Slovensku aj deti v miestnych domácnostiach v obci Trnavá Hora a miestnej časti Kľačany.

Deti nezostali jeho príchodom zaskočené, ale obdarili Mikuláša peknou básničkou, či pesničkou, a nezabudli sa pochváliť celoročnými príkladnými výsledkami v škole. Na oplátku dostali hodnotný Mikulášsky balíček.

Tohtoročná snehová nádielka neumožnila rozprávkovému sprievodu príchod na saniach, o to dôležitejšia úlohu zohrala príkladne udržiavaná cesta a podpora Obce Trnavá Hora.

Fotogaléria - Mikuláš pri svojich potulkách po Slovensku neobišiel ani Trnavú Horu a Kľačany


 
 

Literárny večer v Kľačianskom klube na tému Od varešky k peru - Terézia Vansová, ako ju nepoznáteVytlačiť
 

Literárny večer v Kľačianskom klube na tému Od varešky k peru - Terézia Vansová, ako ju nepoznátePri príležitosti 160. výročia narodenia Terézie Vansovej sa v Kľačianskom klube v Kľačanoch uskutočnil  v sobotu 17. 11. 2018 ďalší literárny večer s vysokou účasťou občanov Kľačian a Trnavej Hory. Zúčastnilo sa ho 35 poslucháčov.

Dlhoročná kurátorka Literárneho a hudobného múzea Zlata Troligová a riaditeľka Štátnej vedeckej knižnice Blanka Snopková predstavili Teréziu Vansovú. A to, nielen ako významnú Slovenskú spisovateľku, autorku prvého Slovenského románu, redaktorku Dennice a osvetovú pracovníčku, ale aj ako pokrokovú propagátorku gastronómie. Terézia Vansová zostavila Novú kuchársku knihu vydanú v roku 1930 nakladateľom F. Klimešom v Liptovskom sv. Mikuláši. Podľa autorky kniha obsahuje vyše 900 vyskúšaných a osvedčených predpisov, ktoré zodpovedajú požiadavkám nielen prostej, ale i najlepšej kuchyne.

Rekordná účasť poslucháčov dáva nádej že na budúcom literárnom večere venovanom deťom prídu aj rodičia s deťmi.

Fotogaléria - Literárny večer v Kľačianskom klube na tému Od varešky k peru - Terézia Vansová, ako ju nepoznáte

Jozef Gero, Kľačiansky klub


 
 

Stolnotenisový turnaj v Kľačianskom klube v KľačanochVytlačiť
 

Stolnotenisový turnaj v Kľačianskom klube v KľačanochDňa 10.11.2018 sa uskutočnil v Kľačianskom klube v Kľačanoch stolnotenisový turnaj za účasti hráčov nie len z obce Trnavá Hora ale aj z okolitých miest a obcí (Zvolen, Budča, Žiar nad Hronom, Žarnovica, a Ihráč). Turnaj otvoril starosta obce Trnavá Hora Pavel Kravec už o deviatej hodine.

Celý deň sa niesol v peknej športovej a veľmi priateľskej atmosfére. Výsledky turnaja vyhlásil o 17:00 starosta Pavel Kravec a poďakoval všetkým za ich účasť. Poďakovanie zvlášť patrí Mirkovi Pirníkovi za administratívne vedenie turnaja a Mirkovi Figulimu za spríjemnenie dňa hrou na harmonike. I vďaka tomuto vznikla veľmi dobrá nálada v klube.

Výsledky turnaja dvojhra: 1. miesto: Miroslav Figuli, 2. miesto: Miroslav Pirník a 3. miesto: Ingrid Rusnáková

Výsledky štvorhra: 1. miesto: M.Pirník , Ivan Bobiš, 2. miesto: M.Figuli , I. Rusnáková a 3. miesto: Jozef Gero , Róbert Vallo

Fotogaléria - Stolnotenisový turnaj v Kľačianskom klube v Kľačanoch


 
 

Obec Trnavá Hora opäť bodovala v súťaži ZlatyErb.sk 2018Vytlačiť
 

Obec Trnavá Hora opäť bodovala v súťaži ZlatyErb.sk 2018V stredu 14. novembra sa uskutočnil už 15. ročník vyhlásenia výsledkov súťaže samospráv Slovenska ZlatyErb.sk 2018. Tento rok sa do súťaže zapojilo 81 samospráv.

Súťaž ZlatyErb.sk vyhlasuje spoločne O.Z. eSlovensko, Únia miest Slovenska a Združenie informatikov samospráv Slovenska pod záštitou vysokých ústavných činiteľov. Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí.

Aj keď tento rok sme sa umiestnili na 5. mieste v kategórii najlepšia stránka obcí, súhrn za 15 ročníkov nie je pre našu obec vôbec zahanbujúci. Až štyrikrát sme boli absolútnym víťazom kategórie a niekoľkokrát sme sa umiestnili do tretieho miesta.

To, že naša webová stránka žne úspechy aj u odborníkov, je predovšetkým zásluha správcu stránky Miroslava Bahledu. „Dôvodov, prečo sme sa tentokrát umiestnili na piatom mieste, je hneď niekoľko,“ hovorí správca a vymenúva: „Malé obce svojím technickým vybavením nedokážu zabezpečiť všetky požiadavky, ktoré sa hodnotia v súťaži, napríklad ako audio a video záznamy zo zasadnutia obecného zastupiteľstva či komisií.

Taktiež kritériá súťaže sa nemenili takmer od vzniku, zatiaľ čo stránky prechádzajú svojím vývojom. Nehodnotia sa vôbec nové a inovatívne veci, ako napríklad stretnutia starostov či informácie o voľbách.“ Ako správca dodáva, niektoré informácie podľa kritérií súťaže ani nedokážeme na stránke poskytovať, pretože ich obec vôbec nemá. Ide najmä o informačné webové kamery či informácie o ubytovacích a stravovacích kapacitách. „Na budúci rok sa spoločne s vedením obce chystáme zmeniť nielen vzhľad stránky, ale aj štruktúru,“ prezrádza Miroslav.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2018 - Únia miest Slovenska


 
 

Turistický prechod Kľačianskeho klubu kremnickým pohorímVytlačiť
 

Fotogaléria - Turistický prechod Kľačianskeho klubu kremnickým pohorímKľačiansky klub využil tohtoročnú slnečnú jeseň stvorenú pre turistiku, a v sobotu 3. 11. 2018  zorganizoval turistický prechod zo Skalky na Kľačany. Zúčastnilo sa na ňom 13 účastníkov a jeden statočný psík. Trasu 24 km prešli približne za 7 h 30 min.

Medzi zúčastnenými boli aj deti, Monika Gero a Samko Mašlár, ktorým patrí uznanie za hrdinský výkon. Poďakovanie patrí Zdenkovi Potančokovi  bez ktorého by sa akcia nedala zorganizovať. Ráno nás autom odviezol na Skalku a potom privítal v Kľačianskom klube fajným gulášom a dobrým pivkom. Palkovi Ivanovi patrí vďaka za sprievodcovskú službu, lebo aj napriek tomu, že trasa nie je vôbec označená turistickými značkami, nás spoľahlivo previedol z Brestovej na Kľačany.  Mám nádej, že na ďalšej turistickej akcii, v niektorú nedeľu - výstupe na Kečku,  sa zúčastníme v ešte väčšom počte.

Všetkým účastníkom ďakujem za dobrú atmosféru, ktorá umocnila nádherný deň plný turistiky a teším sa na ďalšie spoločné prechádzky prírodou.

Fotogaléria - Turistický prechod Kľačianskeho klubu kremnickým pohorím

spracoval: Jozef Gero, Kľačiansky klub


 
 

Projekt Skrášlime si ihrisko v Materskej škole Trnavá HoraVytlačiť
 

Projekt Skrášlime si ihrisko v Materskej škole Trnavá HoraAktívni rodičia, priatelia Materskej školy Trnavá Hora a členovia OZ Sedmokráska sa zapojili do výzvy 4. ročníka Nadácie Tesco pod názvom Vy rozhodujete, my pomáhame s projektom MŠ Trnavá Hora s názvom Skrášlime si ihrisko.

Podstatou výzvy Nadácie Tesco bolo spojiť komunitu a zlepšiť miesto, kde žijeme. Rodičia, priatelia a obyvatelia obce podporili projekt MŠ Trnavá Hora hlasovaním v obchodnom dome v Žiari nad Hronom prostredníctvom udelených žetónov, vďaka čomu náš projekt získal II. miesto a finančnú cenu.

Cieľom projektu Skrášlime si ihrisko bolo využiť angažovanosť rodičov a remeselníkov na zveľadenie detského ihriska. Získané finančné prostriedky sme využili na zakúpenie farieb a materiálov na revitalizáciu altánkov. Ihrisko tak zmenilo farbu hojdačiek. Vymenila sa aj strešná krytina a sedenie pod altánkom. Zabezpečili sme aj klampiarske práce a žľabové odvodnenie altánkov. Ihrisko získalo novú tvár.

S pričinením a brigádnickou aktivitou p. Košovej, p. Ivanovej, p. Pálenikovej, p. Fischer, p. Žbirkovej, p. Lipnickej, p. Šurku, p. Vida a remeselnou zručnosťou p. Ihradského a p. Urgelu sme si opravili altánok a vymaľovali preliezky a hojdačky.

Všetkým týmto ďakujem!

Fotogaléria - Projekt Skrášlime si ihrisko v Materskej škole Trnavá Hora

napísala: Anna Janeková


 
 

Trnavohorská šarkaniáda 2018Vytlačiť
 

Trnavohorská šarkaniáda 2018Počasie ako stvorené na púšťanie šarkanov privítalo v sobotu 6. októbra 2018 na ihrisku Hrable všetkých účastníkov Trnavohorskej šarkaniády. Jasná modrá obloha, hrejivé slniečko - a čo bolo najpodstatnejšie, aj vietor prišiel!

Všetkých 35 zaregistrovaných šarkanov preto lietalo jedna radosť. Raz vyššie, raz nižšie, občas aj po trávniku, občas aj v korunách stromov, raz ovládané malým majiteľom či majiteľkou, raz ocinom či maminou. Aj tentoraz dominovali zakúpené šarkany, mnohé obdivuhodných farieb a tvarov, ale najmä krásne letiace.

Organizátori upustili od súťažného charakteru podujatia, ich cieľom bolo predovšetkým vytvoriť pre deti podmienky pre príjemné strávenie voľného času na čerstvom vzduchu a pri aktivite, ktorá k tomuto ročnému obdobiu patrí. Diplomy boli preto pripravené ako účastnícke a aj malý sladko-slaný balíček dostali všetky zaregistrované deťúrence. Niektoré výkony si však zaslúžili zvláštne ocenenie. Pozornosť organizátorov upútal Lucasko Urgela, ktorý svojho statného šarkanového tátoša ovládal úplne sám, bez pomoci rodičov, a lietal mu naozaj krásne. Šarkan Ninky Koštovej zas lietal naozaj vysoko, a to aj vtedy, keď tatino zabezpečoval fotografie z podujatia a nemohol vypomáhať pri jeho ovládaní. Obaja preto dostali aj malé sladké ocenenie.

Súčasťou podujatia bola aj tentoraz súťaž vo vyrezávaní tekvičiek. Pripravených bolo 30 guľatých tekvíc spolu s materiálom na dotvorenie súťažných exponátov, záujemcov o vyrezávanie bolo 22. Všetky hotové tekvicové strašidielka boli naozaj vydarené a tak bolo veľmi ťažké určiť tú „naj“. Víťazom sa nakoniec stal Samko Halaj, ktorý svoje tekvicové dielo vyhotovil úplne sám.

Počas celej šarkaniády bol deťom aj dospelým k dispozícii teplý čaj, pripravené špekáčiky si deti mohli samé opekať na bezpečných klátikových ohníkoch a všetci mohli ochutnať aj takmer zabudnuté jedlo, zemiaky v šupke, pečené v naozajstnej pahrebe. Pri púšťaní šarkanov viacerí poriadne vyhladli, a tak toto jednoduché občerstvenie dobre padlo.

Viacerí účastníci vyjadrili nádej, že sa šarkaniáda zopakuje aj na budúci rok. Organizátorom, občianskemu združeniu SPOON, zostáva len dúfať, že pri výbere termínu v poradí už deviateho ročníka budú mať rovnako šťastnú ruku, ako pri tomto ročníku, a že počet spokojných účastníkov ešte vzrastie.

Fotogaléria - Trnavohorská šarkaniáda 2018


 
 

Spomienka na 74. výročie SNP pri Pamätníku SNP na KľačanochVytlačiť
 

Spomienka na 74. výročie SNP pri Pamätníku SNP na KľačanochV deň 74. výročia vypuknutia SNP, v stredu 29. augusta 2018, sa zišla pri Pamätníku SNP v Kľačanoch skupina asi 20 obyvateľov obce Trnavá Hora, aby si pripomenuli túto dejinnú udalosť.

Pred 74 rokmi, v tento deň začalo SNP pod heslom "začnite s vyťahovaním". Spomienku na SNP ako už tradične zorganizovali Občianske združenie Kľačianske dvory, Klub dôchodcov Trnavá Hora a Obec Trnavá Hora.

Po štátnej hymne a privítaní účastníkov predsedom OZ Kľačianske dvory Jánom Tomčiakom sa k zhromaždeným prihovoril  starosta obce  Pavel Kravec. Ten vo svojom vystúpení okrem dejinných faktov krátko spomenul aj históriu vzniku a výstavby tohto pamätníka. A keďže ten má za sebou už 5 desaťročí, vyžaduje si opravy a úpravy. Tie sú nevyhnutné pre jeho zachovanie. Práce sa začnú už v najbližších dňoch. Budúce okrúhle jubileum tak už bude pod vynoveným pamätníkom.

Umelecky spestril stretnutie Danko Mikláš prednesom básne. Na konci spomienky rečníci spolu s predsedom Klubu dôchodcov Jánom Slašťanom položili k soche partizána veniec vďaky  a na miestnom cintoríne  zapálili sviečky na hroboch padlých. Záver akcie bol v miestnom kultúrnom dome, v ktorom pripravili pohostenie členovia Občianskeho združenia Kľačianske dvory.


 
 

Starosvetská mlatba obilia a staré remeslá na Kľačanoch 2018Vytlačiť
 

Starosvetská mlatba obilia a staré remeslá na Kľačanoch 2018V sobotu 25.8.2018 sa v obci Trnavá Hora - časť Kľačany uskutočnil siedmy ročník Starosvetskej mlatby. Podujatie s podtitulom "starším pre spomienku a mladším pre poučenie" mapuje tradičný spôsob hospodárenia našich predkov a ich remeselné, či kultúrne zvyklosti.

Asi tristo hostí malo možnosť v trojhodinovom programe vidieť ukážky strojového i ručného mlátenia obilia, viazania slamy, prácu kováča, hrnčiara, košikára a ukážky ručných prác kľačianskych žien. Deti ochutnali manuálne lisované ovocné šťavy, na slamenej strelnici si osvojili techniku streľby z praku a zajazdili si na koňoch. Stoly sa prehýbali pod ťarchou tradičných pochúťok z pecí miestnych gazdiniek, podával sa aj guláš a k nemu všakovaké nápoje. Do tanca vyhrávala ľudová hudba.

Fotogaléria - Starosvetská mlatba obilia a staré remeslá na Kľačanoch 2018

Video - Starosvetská mlatba obilia a staré remeslá na Kľačanoch 2018


 
 

Rozlúčka s deviatakmi v obci Trnavá Hora 2018Vytlačiť
 

Fotogaléria - Rozlúčka s deviatakmi v obci Trnavá HoraDeň pred posledným dňom školského roka 2017/2018, vo štvrtok 28. júna 2018, sa na Obecnom úrade Trnavá Hora zišlo 14 žiakov deviateho ročníka a jeden žiak 8. ročníka, pre ktorých týmto skončila cesta v Základnej škole Trnavá Hora.

Na túto milú rozlúčku bol zároveň pozvaný aj riaditeľ a triedny učiteľ v jednej osobe Peter Plankenbüchler a zástupkyňa Petra Kašiarová. V slávnostnej atmosfére sa všetkým prítomným prihovoril starosta obce Pavel Kravec.

Posedenie sa nieslo v príjemnej atmosfére, žiaci sa rozrozprávali o svojom výbere strednej školy a dospelí si popri tom zaspomínali na svoje študentské časy. Nechýbal ani tradičný zápis do kroniky, gratulácie od starostu obce a odovzdanie spomienkového darčeka vo forme súpravy pier, ktoré snáď prinesú šťastie budúcim prvákom stredných škôl pri písomkách v novom školskom roku. Prajeme všetkým veľa šťastia a úspechov.

Fotogaléria - Rozlúčka s deviatakmi v obci Trnavá Hora


 
 

Uvítanie budúcich prvákov v obci Trnavá Hora 2018Vytlačiť
 

Uvítanie budúcich prvákov v obci Trnavá Hora 2018V stredu 27. júna 2018 privítal starosta obce Trnavá Hora budúcich prvákov. Pri tejto milej príležitosti končiaceho sa školského roka si 11 predškolákov spolu so svojimi učiteľkami z Materskej školy Trnavá Hora pripravilo pekné a zábavné vystúpenie.

Za svoju odvahu a usilovnosť dostali budúci prváčikovia, pre úspešný štart prvého školského roka, tašku plnú školských pomôcok. Svoju pripravenosť na školské lavice si mohli deti vyskúšať vlastnoručným podpisom do obecnej kroniky. Zábava spolu s rodičmi pokračovala v priestoroch obecného úradu ešte hodnú chvíľu pri zmrzlinovej hostine.

Našim budúcim prvákom želáme veľa chuti pri zdolávaní abecedy či prvých matematických úloh, veľa nových inšpirácií, kamarátov a zdravia na ich dlhej ceste v školských laviciach.

Fotogaléria - Uvítanie budúcich prvákov v obci Trnavá Hora 2018


 
 

Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa plavili po DunajiVytlačiť
 

Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa plavili po DunajiKlub dôchodcov Trnavá Hora zorganizoval pre svojich členov v stredu 11.7.2018 výlet do Gabčíkova spojený s vyhliadkovou plavbou po Dunaji a prehliadkou vodného diela. Tohto výletu sa zúčastnilo sa 45 dôchodcov.

Členovia klubu dôchodcovu si vychutnávali okružnú plavbu po Dunaji na vyhliadkovej lodi Morava. Súčasťou tejto plavby bola aj prehliadka plavebných komôr vodného diela Gabčíkovo, plavba kanálom pod vodným dielom a tiež plavba starým korytom Dunaja. 

Vďaka tejto exkurzii sa dôchodcovia dozvedeli mnohé zaujímavé informácie, ako napr. že vodné dielo Gabčíkovo pozostáva z dvoch hlavných objektov, samotnej vodnej elektrárne a plavebných komôr. Z vyhliadkovej lode sa naskytol dôchodcom jedinečný pohľad na plavebné komory s pôdorysnými rozmermi 34 x 275 m. Taktiež zažili dvíhanie a spúšťanie lode priamo v komorách, ktoré umožňujú lodiam prekonať výškový rozdiel v rozmedzí 16 - 23,3 metra. Hoci počasie bolo daždivé, plavba bola relaxom s nádherným výhľadom na okolie dunajskej nížiny.

Po skončení plavby si členovia klubu pochutili na guláši v priestoroch reštaurácie neďaleko prístavu s výhľadom na Dunaj.

Fotogaléria - Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa plavili po Dunaji


 
 

DHZ Trnavá Hora - Jalná úspešne reprezentuje svoju obec na hasičských súťažiach v regióneVytlačiť
 

DHZ Trnavá Hora - Jalná úspešne reprezentuje svoju obec na hasičských súťažiach v regiónePočas prvých dvoch letných mesiacoch členovia DHZ Trnavá Hora - Jalná úspešne reprezentujú obec Trnavá Hora na hasičských súťažiach v širšom regióne. Svedčia o tom ich dosiahnuté výsledky.

V nedeľu 24.6.2018 sa ženy z DHZ Trnavá Hora - Jalná zúčastnili hasičskej súťaže v Kozárovciach. Súťažili v športovej kategórii so športovými hadicami na 2 súťažné pokusy. Prvý pokus sa im žiaľ nepodaril a svoj požiarny útok nedokončili. V druhom pokuse sa im podarilo s časom 18,27s obsadiť 1. miesto.

V sobotu 30.6.2018 sa hasiči DHZ Trnavá Hora – Jalná zúčastnili hasičskej súťaži o pohár starostu obce Budča. Ženy v prvom pokuse dosiahli čas 17,59s, ktorý im zabezpečil 2. miesto. Muži v prvom pokuse dosiahli čas 15:68, ktorý im zabezpečil 3. miesto. V ten istý deň večer, pokračovali ženy na nočnej hasičskej súťaži v Blážovciach. Súťažilo sa len na jeden pokus. Ten im však nevyšiel a svoj útok nedokončili.

V sobotu 14.7.2018 pokračovali ženy z DHZ Trnavá Hora - Jalná súťažou vo Svätom Antone. Súťažilo sa opäť na dva pokusy. S dokončeným jedným útokom obsadili celkovo 2. miesto s časom 17,60s.

Poobede sa zúčastnil ženský tím DHZ Trnavá Hora - Jalná aj na súťaži v Malom Čepčíne, kde sa konalo 4. kolo THL (Turčianska hasičská liga) a aj pohárová súťaž. V ligovom pokuse sa ženám nedarilo a svoj útok nedokončili. V rámci pohárovej súťaži sa im podarilo obsadiť 2. miesto.


 
 

11. ročník hasičskej súťaže O pohár starostu obce Trnavá HoraVytlačiť
 

11. ročník hasičskej súťaže O pohár starostu obce Trnavá HoraV sobotu 23.6.2018 sa priaznivci hasičského športu zúčastnili 11. ročníka hasičskej súťaže O pohár starostu obce Trnavá Hora.

Aj tento rok zavítalo na túto športovú udalosť niekoľko vzácnych hostí, medzi ktorých patril starosta obce Trnavá Hora Pavel Kravec, člen predsedníctva Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Žiari nad Hronom, člen komisie mládeže a veliteľ DHZ Pitelová Peter Hudec, člen Územnej organizácie DPO SR a výcvikového štábu Jozef Putiš a tajomník Územnej organizácie DPO SR v Lúčenci Drahomír Melich.

Aj keď hasičom počasie až tak neprialo, nálada bola výborná a na ihrisku panovala skvelá atmosféra, ktorú nepochybne zabezpečila perfektná dvojica v zložení moderátor Peťo Úrek a DJ Andrej Minka.

Súťažilo sa v kategóriách Plameň, klasika, šport a losovačka. V športovej kategórii súťažilo 6 ženských tímov a 7 mužských tímov, v klasickej kategórii 3 ženské tímy a 3 mužské tímy a v kategórii Plameň 8 tímov. Vo všetkých kategóriách sa súťažilo na 2 súťažné pokusy.

Začiatok súťaže bol približne o 11:30 a začalo sa súťažou v kategórii Plameň. Keď si deti odbehli obidva súťažné pokusy, ich športové zápolenie bolo vyhodnotené a Plameňáci boli odmenení medailami a balíčkami. Po vyhodnotení súťaže v kategórii Plameňmohla neprerušovane prebiehať hlavná súťaž dospelých. Po ukončení druhého kola súťaže dospelých sa začala zábava pri losovačke, ktorej sa zúčastnili 3 ženské tímy a 3 mužské tímy. Po odbehnutí posledného pokusu losovačky prišiel čas na vyhodnotenie súťaže dospelých a odovzdanie trofejí. Organizátori sa poďakovali súťažným družstvám za ich účasť na súťaži a zavelili rozchod. Avšak nikto sa nemusel ponáhľať domov, pretože zábava na ihrisku pokračovala.

Organizátori dakujú majstrom kuchárom, Vladkovi Abrahámovi, Jankovi Harmanovi, Miňovi Bartovi st., Miňovi Bartovi ml., Peťovi Hanuškovi a tiež pomocníťkam Mati a Adi. Ďalej patrí vďaka Peťovi Hudecovi, ktorý bol hlavným rozhodcom súťaže, Jankovi Chalmovskému a Michalovi Kružlicovi, ktorí boli rozhodcami na základni, pani Antónii Medlovej za pomoc v sčítacej komisii a zdravotnícky dohľad, Banskobystrickému samosprávnemu kraju za zabezpečenie ocenení k súťaži, COOP Jednote za finančný príspevok na prípravu občerstvenia a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhali pri organizácii súťaže. Členovia DHZ Trnavá Hora – Jalná veria, že všetkým zúčastneným družstvám a divákom sa páčilo a že ich poctia svojou účasťou aj na budúcom ročníku súťaže.

Umiestnenia sú nasledovné:

  • Plameň: 1. miesto Bartošova Lehôtka B (17,93), 2. miesto Sielnica (18,50) a 3. miesto Pitelová (19,46).
  • Klasika, muži: 1. miesto Bartošova Lehôtka (18,84), 2. miesto Trnavá Hora – Jalná (21,05) a 3. miesto Pitelová (21,64).
  • Klasika, ženy: 1. miesto Trnavá Hora – Jalná (22,68), 2. miesto Pitelová Dory (22,78) a 3. miesto Málinec (24,07).
  • Šport, muži: 1. miesto Trpín (14,41), 2. miesto Bartošova Lehôtka (15,18) a 3. miesto Trnavá Hora – Jalná (15,32).
  • Šport, ženy: 1. miesto Pitelová Dory (17,99), 2. miesto Bartošova Lehôtka (18,75) a 3. miesto Trnavá Hora – Jalná (19,01).
  • Losovačka, muži: 1. miesto Trnavá Hora – Jalná (17,83), 2. miesto Bartošova Lehôtka (26,35) a 3. miesto Pitelová (27,39).
  • Losovačka, ženy: 1. miesto Bartošova Lehôtka (22,82), 2. miesto Pitelová Dory (30,26) a 3. miesto Trnavá Hora – Jalná (N – ko).

Fotogaléria - 11. ročník hasičskej súťaže O pohár starostu obce Trnavá Hora


 
 

Nočná cesta rozprávkovým lesom na Kľačanoch pri príležitosti Medzinárodného Dňa DetíVytlačiť
 

Nočná cesta rozprávkovým lesom na Kľačanoch pri príležitosti Medzinárodného Dňa DetíDruhú júnovú noc sa Kľačany stali dejiskom netradičného podujatia. Pri príležitosti Medzinárodného Dňa Detí pripravili pre malých aj veľkých OZ Kľačianske dvory a jeho sympatizanti nočnú cestu rozprávkovým lesom.

Akcia začala o 19:00 spoločnou opekačkou v areáli KD Kľačany. Po zotmení sa postupne približne tridsiatka detí vydala na nenáročnú trať lesom v okolí obce spestrenú rozprávkovými bytosťami a jednoduchými úlohami. Na štart boli deti dopravované na koníkoch, do terénu už museli po vlastných a bez rodičov.

Ako to už v rozprávkach býva, noc patrí zväčša strašidlám a nebolo tomu inak ani na Kľačanoch. Deti museli prejaviť nielen zmysel pre orientáciu a zručnosť, ale tiež prekonať strach z neznámeho. Nakoniec sa všetci, účinkujúci aj malí prieskumníci, výborne zabavili a pri spoločnom ohni si vymieňali skúsenosti z vydareného nočného dobrodružstva. 


 
 

Deň detí na Trnavej Hore 2018Vytlačiť
 

Deň detí na Trnavej Hore 2018Prvá júnová sobota patrila na Trnavej Hore výlučne deťom. Už tradične sa od rána schádzali spolu so svojimi rodičmi, príbuznými a kamarátmi na futbalovom ihrisku Hrable.

Už zo skúseností z minulých ročníkov všetky deti vedeli, že ich prvá cesta má zamieriť k registračnému stánku, aby si potom mohli zasúťažiť a získať všetky pripravené odmeny. Registračné kartičky ubúdali veľmi rýchlo, účasť detí bola tento rok hojná, aj nad všetky očakávania usporiadateľov.

Pre deti bolo pripravených desať zábavných súťažných stanovíšť, za absolvovanie ktorých získali pekné ceny a sladké odmeny. Počas celého dňa si mohli deti užívať nafukovacie atrakcie, povoziť sa na kamióne, džípe, či koni a užívať si nádherné počasie. Miernym sklamaním bola absencia veľkej nafukovacej šmykľavky, ktorú dodávateľ zrušil deň pred konaním podujatia. Deťom to určite vynahradili všetky ostatné atrakcie, včítane adrenalínovej lanovej dráhy.

Celý deň spríjemňovali hudbou, slovom a divadelným predstavením potulní divadelníci z divadla Na traky. Fantastické predstavenie si deti užili v rámci cirkusovej show. Pekné vystúpenie mali aj deti z folklórneho súboru Hronček. Opäť k nám zavítali policajti, ktorí deťom priblížili svoju prácu. Hoci priebeh podujatia narušila letná búrka, boli aj takí, čo vytrvali a za odmenu sa mohli vykúpať vo vytúženej pene od hasičov.

Všetky deti si mohli dosýta vychutnávať chladenú bazovú limonádu, pochutnať si na palacinkách, či vlastnoručne vyrobenom hamburgeri. Dospeláci mali v príjemnom chládku altánku k dispozícii bufet.

K tomu, aby sa všetci v tento krásny deň cítili čo najlepšie, prispeli mnohí. Za finančnú podporu patrí veľká vďaka: Obci Trnavá Hora, Banskobystrickému samosprávnemu kraju, Coop Jednote, spoločnostiam Hermes, PROFE a ZSNP, Kremnickej pekárni a farme Turová.

Veľká vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom, bez nadšenia ktorých by podujatie určite nemohlo fungovať, a preto ďakujeme: za prípravu súťažných stanovíšť, za hudobnú produkciu, za prípravu dobrôt v bufete, za maľovanie detí na tvár, za registráciu, prípravu balíčkov, vozenie na koňoch, lanovú dráhu, za pomoc pri príprave a upratovaní ihriska, a pozitívnu energiu organizátorom, venovanú do celej akcie.

Fotogaléria - Deň detí na Trnavej Hore 2018


 
 

Podujatia Občianskeho združenia Kľačianske dvory – jar 2018Vytlačiť
 

Podujatia Občianskeho združenia Kľačianske dvory – jar 2018Občianske združenie organizuje rôzne podujatia počas celého roka. Snáď iba s výnimkou prázdninového mesiaca júla a zimného januára. V jarných mesiacoch tohto roku sa ich už uskutočnilo viacero. V tomto príspevku spomenieme tri z nich a ostatným sa budeme venovať samostatne.

Prvým jarným podujatím bolo jarné upratovanie obce, ktoré každoročne organizuje obec v spolupráci s viacerými spoločenskými organizáciami na svojom území. Na Kľačanoch sme okrem „obvyklých“ miest záujmu tiež oslobodili od tŕnia, chrastia a množstva odpadu prístupovú cestu k Pamätníku SNP. Táto chvojina našla svoje využitie na vatru na Deň víťazstva.

Posledný aprílový deň tradične i na Kľačanoch patrí stavbe mája. Tentokrát to bolo aj s hudbou a tancom. A potešujúci je fakt, že priemerný vek staviteľov mája sa už dostal na úroveň okolo 40 rokov. Boli časy, keď to bolo vysoko cez 55.

Tretím významným podujatím bolo stretnutie občanov Trnavej Hory i blízkeho okolia pri Pamätníku SNP. To bolo 7.5. a zišlo sa tam minimálne pol stovky ľudí všetkých vekových kategórií. Po prednese básne žiakom ZŠ a príhovoroch starostu obce Pavla Kraveca a nášho histórie znalého Jurka Valenta sa vo vatre zúžitkovalo tŕnie a chrastie, čo bolo nakopené počas už spomínaného jarného upratovania obce.

Fotogaléria - Podujatia Občianskeho združenia Kľačianske dvory – jar 2018

Spracoval -JT-


 
 

DHZO Trnavá Hora – Jalná úspešne odštartovala novú sezónu Vytlačiť
 

DHZO Trnavá Hora – Jalná úspešne odštartovala novú sezónuDHZO Trnavá Hora – Jalná odštartovala v sobotu 9.6.2018 novú súťažnú sezónu v hasičskom športe.  V súťaži na Veľkej Lúke sa zúčastnili oba tímy (mužský tím aj ženský tím) v kategórii šport. Ženskému tímu sa darilo lepšie a obsadili 1. miesto. Mužskému tímu sa podarilo obsadiť  krásne 2. miesto. O tom, že sa trnavohorskému hasičskému zboru podarilo úspešne odštartovať novú sezónu svedčí aj fakt, že ocenenia pre najrýchlejšieho prúdara a prúdarku si získali taktiež naši členovia.

Členovi zboru pokračovali v tej istý deň večer na nočnej hasičskej súťaži v Topoľčiankach, kde ženský tím súťažili v kategórii šport aj klasika, mužský len v športe. Ženám sa v športe podarilo obsadiť 3. miesto. V klasike neobsadili stupne víťazov. Mužom sa bohužiaľ útok nepodaril, takže z nočnej hasičskej súťaže si trofej neodniesli.

Na oboch súťažiach sme sa zabavili a máme do zbierky nové zážitky. Najbližšie sa vidíme na našej domácej súťaži, ktorá sa bude konať 23.6.2018, všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na vás.


 
 

Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa stretli na podujatí s názvom Čaj o piatejVytlačiť
 

Členovia Klubu dôchodcov Trnavá Hora sa stretli na podujatí s názvom Čaj o piatejV podvečer 26.5.2018 sa konal v Kultúrnom dome v Jalnej večierok s názvom Čaj  o piatej. Bola to spomienka na časy, keď členovia klubu počas svojej mladosti chodievali pravidelne na takéto stretnutia.

K navodeniu atmosféry zaspomínania si na tieto časy prispel aj spevák kedysi veľmi známej skupiny Yonika.

Tohto úspešného podujatia sa zúčastnilo takmer 80 členov klubu dôchodcov, ktorých privítal predseda klubu dôchodcov Ján Slašťan. Na stoloch bolo pripravene sladké občerstvenie od šikovných členiek klubu. V rámci podujatia bola pripravene aj večera po ktorej sa rozprúdila zábava. A kto netancoval, aspoň si zaspieval známe pesničky. Posedenie trvalo do noci a všetci sa rozchádzali v dobrej nálade domov.


 
 

Kľačiansky klub usporiadal badmintonový turnajVytlačiť
 

Kľačiansky klub usporiadal badmintonový turnajV sobotu 12.05.2018 sa v Kľačianskom klube uskutočnil druhý ročník badmintonového turnaja za účasti hráčov nie len z Kľačian, ale aj Banskej Bystrice, Prahy, Zvolena, Žiaru nad Hronom, Trnavej Hory a Jalnej.

Turnaj sa niesol vo veľmi peknom priateľskom a športovom duchu. Prvé miesto vyhrala dvojica M. Kočalka a M. Ambróz (Gero), druhé miesto obsadila dvojica  M. Humená a M. Ambróz a na treťom mieste skončila dvojica M. Humaiová a J. Gero.

Turnaj splnil očakávania zúčastnených. O občerstvenie pre súťažiacich sa postarala rodina Gerovcov.

Turnaj podporila aj obec Trnavá Hora za účasti starostu obce Pavla Kraveca, ktorý turnaj zahájil a  odovzdal ceny víťazom zvolaním Športu zdar.


 
 

Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora – Jalná usporiadal tanečnú zábavu svätého FloriánaVytlačiť
 

Dobrovoľný hasičský zbor Trnavá Hora – Jalná usporiadal tanečnú zábavu svätého FloriánaV sobotu 12.5.2018 zorganizovali členovia DHZO Trnavá Hora – Jalná tanečnú zábavu svätého Floriána.

V uplynulých rokoch členovia zboru organizovali v tomto období hasičský ples. Tohto roku sa rozhodli pre zmenu a usporiadali tanečnú zábavu kde do tanca hral DJ Ján Šouc. Pre všetkých zúčastnených bola prichystaná aj bohatá tombolu a samozrejme, že aj o občerstvenie bolo postarané, v šenku bolo čo zjesť aj čo vypiť. Dúfame, že všetkým, ktorí sa aspoň na chvíľu zastavili sa páčilo.


 
 

Trnavohorské svište na majstrovstvách SlovenskaVytlačiť
 

Trnavohorské svište na majstrovstvách SlovenskaChlapci a dievčatá z trnavohorského florbalového tímu nakukli v nedávnom období do najvyšších poschodí svojej vekovej kategórie na Slovensku.

Náš florbalový tím odohral uplynulú sezónu 2017/2018 v spolupráci s klubom 1. FBC Zvolen pod spoločným názvom TRNAVOHORSKÉ SVIŠTE FBC ZVOLEN. Pravdou však je, že zo Zvolena nás pravidelne dopĺňal len jeden hráč a tak prakticky celý tím tvorili desaťročné deti z našej obce. Odohrali sme kompletný ročník turnajov organizovaných SZFB v kategórii staršia prípravka zahŕňajúci konfrontáciu s klubmi dvoch krajov. A neobstáli sme vôbec zle. Z 19 zápasov sme 8 vyhrali, 1 remizovali a na našich súperov sme nestačili v 10 prípadoch. Dá sa povedať, že sme so cťou odohrali trochu horší stred tabuľky.

Solídny výsledok v stredoslovenskej súťaži nás kvalifikoval na vyvrcholenie florbalovej sezóny - na Turnaj o pohár prezidenta SZFB, čo sú akési neoficiálne majstrovstvá Slovenska. Odohral sa v dňoch 11. - 13. mája 2018 v novej športovej hale v Trenčíne. V často dych berúcej atmosfére sa ho zúčastnilo 24 družstiev z celého Slovenska, mohutne povzbudzovaných početnými fanklubmi rodičov a podporovateľov svojich klubov.

My ako nováčik sme sa prišli hlavne učiť a hľadať motiváciu pri sledovaní dlhodobo koncepčne pracujúcich tímov našich súperov. No i tak náš výsledok nebol najhorší. Konečné 17. miesto za 3 výhry a 4 prehry s vyrovnaným skóre 56:56, je pre nás v tejto konkurencii veľkým prísľubom do ďalšej práce. V prehratých súbojoch sme ani raz nezaostali o viac ako 4 góly a výsledkovo sme za sebou nechali aj tri bratislavské a jeden košický tím. Zvlášť okamihy po poslednom hvizde záverečného zápasu o umiestnenie proti súperom zo Sabinova, ktorý sme spoločným tímovým úsilím otočili zo stavu 1:5 na 6:5, sme si dokonale užili. Rozhodujúci gól strelil v predĺžení Timko Kravec. Naším najlepším strelcom a hlavným motivátorom bol kapitán Šimon Dobrovodský. Najužitočnejším hráčom pre tím zasa obranca Šimon Grassl.

Vedenie nášho florbalového tímu si vysoko cení názory, ktoré v Trenčíne zazneli na našu adresu. Veď v konkurencii družstiev z okresných a krajských miest sme vychádzali zo suverénne najmenšej hráčskej základne, prakticky len z detí našej obce. Pozornému oku florbalových odborníkov neunikla naša dlhodobá a trpezlivá práca s mladou generáciou, postrehnuteľná v rozvahe a prejavoch florbalového talentu v rozhodujúcich momentoch jednotlivých zápasov.

Uplynulé obdobie bolo pre florbal na Trnavej Hore veľkou školou skúseností a príležitosťou zmerať si sily s najlepšími. Dlhodobú podporu dostávame od obecnej samosprávy a vedenia Základnej školy v Trnavej Hore. Nemenej dôležitá je pre nás aj aktívna spolupráca s rodičmi vážiacimi si tréningovú pravidelnosť a systematickosť pohybového rozvoja svojich detí. Fakt, že v súčasnosti v tréningovom procese zameranom na základy florbalu pracujeme už aj s druhou, mladšou skupinou detí, dáva pozitívny signál do blízkej budúcnosti.

Tomáš Dobrovodský, vedúci družstva

 

http://sviste.prozone.sk

Foto a výsledky z Turnaja o Pohár prezidenta SZFB

Samostatný nájazd v atmosfére turnaja

Reportáž v Novinách TV JOJ so zábermi našich 13.5.2018 (reportáž začína v čase 31:50)


 
 

Stavanie Mája 2018 v obci Trnavá HoraVytlačiť
 

Stavanie Mája 2018 v obci Trnavá HoraV pondelok 30.4.2018 sa v obci Trnavá Hora konalo už tradičné stavanie Mája. Celú akciu mali v réžii členovia DHZ Trnavá Hora - Jalná.

Už v nedeľu boli zahájené prípravy, aby všetko prebehlo tak, ako bolo naplánované. V pondelok sa už v doobedňajších hodinách zišli niektorí členovia DHZ pri požiarnej zbrojnici, aby pomáhali pri varení guľášu „guľáš majstrom“ Vladkovi Abrahámovi, Števkovi Krajčovi a Milankovi Bartovi, st. Guľáš bol výborný, tak ako po minulé roky.

Poobede sa pripojili aj ostatní členovia k prípravám. Nachystali šenk a stanovištia jednotlivých disciplín pre deti, medzi ktoré patrili - spájanie a rozpájanie hadíc, striekanie z džberoviek na terč, dráha z pneumatík, hádzanie loptičiek do draka a slalomová dráha s podlezom. Na každom stanovišti boli určení členovia DHZ, ktorí sa venovali deťom pri plnení disciplín. Okrem „hasičských“ stanovíšť sa deti mohli povoziť na koníkoch, ktoré doviedol Miloš Žbirka spolu s Alessiom Di Carlom. Taktiež si mohli dať nakresliť nejaký pekný motív na tváričku našou Dominikou Neuschlovou. Samotnému postaveniu mája predchádzalo vystúpenie detí zo Základnej školy v Trnavej Hore pod vedením Dominiky Gazdíkovej. O hudbu a ozvučenie ako také sa postarali Jakub Kravec a Dominik Žiak. Sprievodné slovo počas celej akcie mala Lenka Ihradská, zástupkyňa starostu obce.

Po postavení mája sa deti mohli naplno venovať spomenutým disciplínam, jazde na koníkoch, maľovaniu na tvár a v neposlednom rade sa mohli previezť na hasičskej ávii počas okružných jázd po obci, ktoré zabezpečoval vodič - strojník, Miroslav Bernáth.

Dúfame, že sa všetkým na tohtoročnom stavaní mája páčilo a veríme, že na budúci rok opäť prídu medzi nás. Na záver by sme radi vyslovili veľké ĎAKUJEME Vladkovi Abrahámovi, Števkovi Krajčovi, Milankovi Bartovi st., Milošovi Žbirkovi, Alessiovi Di Carlovi, Dominike Gazdíkovej, Jakubovi Kravecovi, Dominikovi Žiakovi a Lenke Ihradskej, pretože aj oni majú veľkú zásluhu na úspešnosti tejto akcie! V neposlednom rade patrí veľká VĎAKA aj pánovi Poláčekovi, ktorý zabezpečil stromy na tohtoročné máje!

Fotogaléria - Stavanie Mája 2018 v obci Trnavá Hora

 


 
 

Posvätenie kaplnky Zmŕtvychvstania Pána na Farskom úrade v Trnavej HoreVytlačiť
 

Posvätenie kaplnky Zmŕtvychvstania Pána na Farskom úrade v Trnavej HoreNa Veľkonočný pondelok 2. apríla 2018 sa v obci Trnavá Hora udiala milá slávnosť. V priestoroch budovy farského úradu bola posvätená kaplnka Zmŕtvychvstania Pána.

Kaplnka vznikla prestavbou jednej z prízemných farských miestností v priebehu niekoľkých týždňov, prostredníctvom rúk ochotných dobrovoľníkov  a pod dohľadom Božej prozreteľnosti.

Už na prvý pohľad kaplnka zaujme svojím vzhľadom, výzdobou a zariadením interiéru, ktoré v sebe ukrývajú odkazy na mnohé symboly viery vytvárajúcimi v návštevníkovi kaplnky pocit meditatívneho pokoja.  Nechýbajú ani relikvie dvoch známych slovenských blahoslavených sestry Zdenky Schelingovej a Titusa Zemana.

Kaplnka bude slúžiť ako miesto stíšenia sa a hľadania pokoja v modlitbe pre kňazov, farníkov a príležitostných návštevníkov fary. S myšlienkou vytvorenia kaplnky prišiel správca farnosti Andrej Darmo.  Posvätil ju dekan Ján Flajžík zo Žiaru nad Hronom počas svätej omši za účasti všetkých, ktorí sa na vzniku kaplnky podieľali.


 
 

Druhý literárny večer v KD Trnavá Hora - KľačanyVytlačiť
 

Druhý literárny večer v KD Trnavá Hora - KľačanyV sobotu 24.3.2018 sa konal v poradí už druhý Literárny večer, ktorého cieľom je prinášať poslucháčom čítanie literatúry so zaujímavými témami, autormi a inými osobitosťami písaného slova.

Témou druhého literárneho večera  bola, nie tak dávna, havária atómového reaktora v Černobyle, ktorá je tragickou dejinnou udalosťou, poučením a výstrahou ľudstvu, že nie vždy dokáže to čo vytvorí vo svoj prospech ovláda tak, aby sa mu to nevymklo z rúk. Dvadsiatka hostí si vypočula pútavé rozprávanie Jána Tomčiaka, ktorý nedávno navštívil so skupinou Kľačancov Černobyľ.

Rozprávanie bolo úvodom k čítaniu z knihy Živá sila autora Sergeja Mirneho, ktorý v diele zhrnul autentické zážitky z vojenskej služby, v rámci ktorej bol nasadený ako jeden z tisícov sovietskych vojakov na likvidáciu následkov tejto ekologickej katastrofy. Úryvky boli čítané v ruskom i slovenskom jazyku. Korením večera bolo premietanie fotografií priamo z Černobyľskej oblasti a mŕtveho mesta Pripjať, ktoré boli zhotovené pri poznávacej výprave Kľačancov do tejto lokality na jeseň 2017.

spracoval Peter Fabok


 
 

Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora - JalnáVytlačiť
 

Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora - JalnáDňa 16.2.2018 sa konala výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora – Jalná. Výročná členská schôdza sa uskutočnila v súlade so stanovami Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky.

Na výročnej členskej schôdzi sa prerokovala správu o činnosti a správa o hospodárení DHZ za rok 2017. Ďalej sa na výročnej členskej schôdzi navrhlo a schválilo nové zloženie členov výboru DHZ, plán činnosti a plán úloh DHZ na rok 2018 a vykonalo sa povýšenie našich členov do vyšších hodností.

V diskusii starosta obce Pavol Kravec poďakoval členom DHZ za ich prácu, ktorú vykonávajú v obci, a takisto im bol odovzdaný Pamätný list z Územného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Žiari nad Hronom pri príležitosti 95. výročia založenia Zemskej hasičskej jednoty na Slovensku.

Diskusia prebiehala do neskorých večerných hodín. Nakoniec sme sa v dobrej nálade rozišli a popriali si splnenie všetkých našich stanovených cieľov na rok 2018.

Fotogaléria - Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Trnavá Hora - Jalná


 
 
English version
ÚvodÚvodná stránka