Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

Verejná diskusia na obecnom portáli www.trnavahora.sk slúži na výmenu názorov, postrehov, kritiky a zasielanie pripomienok za účelom poukázať na vecné problémy občanov a obce. Od 1. 5. 2015 je spustená diskusia s novými pravidlami, ktoré budú umožňovať neanonymným prispievateľom uverejňovať príspevky bez cenzúry. Anonymné príspevky budú naďalej podliehať schvaľovaniu administrátorom.

Prípadné podnety, alebo otázky môžete zasielať na adresu webmaster@trnavahora.sk.


 

Všeobecná verejná diskusia

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 19.10.2017 12:35:52

och uf

Ak má 5 členná domácnosť nárok na 1 zbernú nádobu, ako je možné, že potom vykladá aj 3 zberné nádoby? Možno len preto lebo si neprečítali VZNko tak ako ty?
Kontrolu dodržiavania ustanovení VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi vykonáva obec prostredníctvom osôb poverených obecným úradom a hlavného kontrolóra obce. Za porušenie ustanovení VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi možno v blokovom konaní uložiť pokutu do výšky 33 eur [§ 13 ods. 1 a § 46 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch].
Nesúhlasím s tebou že obmedzenie nie je vhodné pokutovať alebo represovať. Ak sa to nerobí dochádza k nedodržiavaniu ustanovení VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi aj zo strany obecného úradu a kontrolóra. Ak sa toleruje nedodržiavanie jedného VZN ako chce obecný úrad docieliť dodržiavanie ostatných VZN?

čitateľ


 
pridané 19.10.2017 12:13:25

Darmo vzdychas

Huraaa no konecne si si precital to vzn o odpadoch no aj tak krutis dalej. Vratme sa na zaciatok. Napisal si "vsak sa neplati od poctu kukaciek ale od poctu osob v domacnosti, tak co je to za vetu "ale platia len za jednu....." zase zavist a blbost, ze?"
Ano plati sa od poctu osob no ten pocet osob moze vylozit len obmedzeny pocet kukaciek. To znamena ze 5 ludi plati za vysypanie jednej kukacy a viac ako 5 ludi za dve kukacky. Takze ano mnohi platia platia len za vylozenie jednej a vykladaju aj tri plus vrecia. Za navyse vylozene kukacky a vrecia vsak mic neplatia ale plati to obec z nasich spolocnych penazi ktore mozno vyuzit na uzitocnejsie veci. A aka zavist a blbost? Pises o zavisti a blbosti a potom sa stazujes ako niekto na teba utoci.
Ako ma postupovat 5 clenna rodina? Nedocital si sa o tom vo vzn? Predsa je kazdeho povinnostou ten odpad vytriedit a potom tu kukacku ani nenplnia.
A preco sa neriesi situacia s porusovanim vznka nie je otazka na mna ale na obec. Nic ti vsak nebrani prist na urad popytat sa a dat nejake navrhy.
Vraj sa nieco chysta so zetonmi ale nikto nic nezverejnil. Nuz asi je to tajne. Ak ale naozaj budu tie zetony bude to spravodlivejsie. Aj odpoved na tvoju otazku "ako ma postupovat 5 clenna domacnost, ktora vyprodukuje za dva tyzdne viac komunaleneho odpadu ako za jednu zbernu nadobu?" bude jednoducha. Ak nebudu triedit odpad vylozia si tri kukacky s tromi zetonmi a zaplatia si ich vyvoz. Som velmi zvedavy ci ich budu pred dom vykladat po 3 kusy tak ako to robili doteraz ked sme to za nich platili vsetci. Poznam par rodin ktori to takto na ukor vsetkych robili a odsledujem si ci to budu takto robit ak budu zavedene tie zetony.

M&Ms


 
pridané 19.10.2017 11:19:59

M&Ms

Spominane VZNko hovori toto: "Počet zberných nádob je určený na počet osôb, pričom 5 osôb v domácnosti má nárok na 1 zbernú nádobu. Domácnosť, ktorá má viac ako 5 členov, má nárok na ďalšiu nádobu." Z toho je jasne, ze sa neplati od poctu kukanadob, ale stale od poctu osob. Iba sa hovori, ze domacnost do 5 osob ma narok len na jednu zbernu nadobu. Ale uz to dobre vysvetlit citatel, takze M&Ms, tiez citaj najskor a zrejme dopln pocty z matematiky tiez.

Otakza potom znie, ze ako ma postupovat 5 clenna domacnost, ktora vyprodukuje za dva tyzdne viac komunaleneho odpadu ako za jednu zbernu nadobu?

Taktiez je potom na mieste otazka, ze preco sa neriesi situacia ked niekto priamo porusuje teda VZNko. Zrejme preto, lebo toto obmedzenie nie je vhodne pokutovat alebo inym sposobom represovat, ale zrejme by bolo spravne zvysit poplatok za odpad pre taketo domacnosti, tak aby mohli stale vhodne nakladat s odpadom (a nie napr. ho vyhadzovat niekde za obec, ci spalovat doma).

och uff


 
pridané 19.10.2017 10:58:18

Veeeeru och ale nad tebou

Jedno mi je ci pises s chybami. To ze nevies citat je ale na zamyslenie. A o akom dokumente hovorim? Napisal som ti aby si si nastudoval vzn o odpadoch no ty to asi nedokazes. Evidentne si si ho neprrcital tak ako asi mnoho inych ludi v obci a v nevedomosti nadalej pises nezmysly. Dokonca si napisal hlupost ze "ak by vzn odporucalo alebo priamo prikazovalo". Ale vzn neodporuca ale priamo nariaduje teda prikazuje. Vzn nie je ODPORUCANIE ale NARIADENIE a je zavazne pre vsetkych v obci. Je to napisane v jeho nazve. Uz teraz viem preco ludia davaju vysypat viac kukaciek ako im to vzn dovoluje. Nepznaju svoje povinnosti presne tak ako ich nepoznas ani ty. Najdi si Všeobecne záväzné nariadenie č. 8/2015 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi na území obce Trnavá Hora a precitaj si § 6a Systém zberu a prepravy zmesových komunálnych odpadov. Dozvies sa tam to co som ti uz nissie pisal. A ak sa plati od poctu ludi v domacnosti a ten pocet ludi ma urceny pocet kukaciek na vyvoz je potom nad slnko jasne ze sa plati za pocet kukaciek.

Napis kto zavadza a "hlupo si vysvetluje" VZNko.

M&Ms


 
pridané 19.10.2017 07:30:19

cesta

Hornú ulicu vám ťažkými nákladnými autami rozbili tí čo na jej konci stavajú dom.
Chodník je zbytočne vyasfaltovaný pre tých, ktorí po ňom nechodia a preto asi do toho rýpeš!!!!
Nám, ktorí ho pravidelne používame urobili to najlepšie pre našu bezpečnosť a bezpečnosť detí, ktoré tadiaľ chodia do školy a obchodu....
Vďaka pán starosta !

chodec


 
pridané 19.10.2017 07:25:59

och - ach- len tak...

Len aby bolo jasno k tým kuka nádobám, podľa mňa bolo tom myslené asi takto:
Platí sa za počet obyvateľov v dome a na jednu kukanádobu sa počíta, že by mala kapacitou stačiť do 5 obyvateľov domu vo frekvencii odvozu každé dva týždne. Vybraný poplatok pokryje náklady za túto jednu kukanádobu. Ale ak si dá niekto pred dom viac ako jednu kuka nádobu, tak za tieto kuka nádoby platí obec. a nie málo......

čitateľ


 
pridané 19.10.2017 07:17:13

OCH

M&MS, opat zbytocne, opat utok na mna. Prvy utok bol na preklep (mozno nie od teba), ale ako sa tak pozeram, v tvojom prispevku je ich tiez niekolko. Druhy utok je, ze ci viem citat, veru viem, a momentalne je platne “Všeobecne záväzné nariadenie obce Trnavá Hora č. 3/2016 o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na kalendárny rok 2017” a tam sa nic nepise o pocte kukanadob. Tak o ako dokumente hovoris?

Ja som reagoval velmi jasne na podnet “Očul som aj ja vraj od nového roku budú, kvôli takým, ktorý si dávajú pred dom aj dve - tri kukačky ale platia len za jednu.....” v ktorom sa pise, ze ludia si dali dve kukanadoby a platia len za jednu, co je ale nezmysel. Ved plati sa od poctu ludi v domacnosti a nie od poctu kukanadob. Tak je to napisene v tom VZNku. A kto pise na diskusii inak, tak potom zavadza a "hlupo si vysvetluje" VZNko.

Ak by VZNko odporucalo alebo priamo prikazovalo kolko kukanado moze domacnost mat, v zavislosti od poctu ludi zijucich v domacnosti, tak potom obca porusil toto nariadenie. A treba to riesit. To je cele.

Nepisem vobec o tom ze ludia su zavistlivy, to si si len ty vymyslel. Pisem o tom, ze prispievatel nespravne uviedol, ze sa plati od poctu kukanadob.

len tak


 
pridané 19.10.2017 00:16:24

Len tak a opat trapne?

Co ti ma kto odporucit? Ved ri odporucil prrcitat vzn. Nerozumies pisanemu textu? Jasne ti napisal ze si mas nastudovat vzn o odpadoch. Je v nom napisane ze pocet kukaciek je urceny pre stanoveny pocet osob. Do 5 clenov domacnosti ma narok na JEDNU kukacku a tam kde ich je v domacnocti viac ako 5 maju narok na dalsiu. Ludia ale dali vysypat viac nadob ako je to povolene vo vzn a vraj preto budu zetony. Dufam ze nam to blizsie vysvetlia. Pises o ludoch aki su zavistlivi a blbi a ty sam si nedokazes precitat vzn a potom pises hluposti.

M&MS


 
pridané 18.10.2017 18:29:15

cesta

Rozbitá Horná ulica na úkor nej zbytoční vyasfaltovaný chodník

občan


 
pridané 18.10.2017 18:27:01

cesta

Rozbitá Horná ulica na úkor nej zbytoční vyasfaltovaný chodník

občan


 
Položky 1-10 z 179
English version
ÚvodÚvodná stránka